كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ویژگیهای ایدئولوژی اسلامی

ویژگیهای ایدئولوژی اسلامی

نویسنده: سید قطب
مترجم: سید محمد خامنه ای
ناشر: موسسه ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

سید قطب در ضمن بیان یکی دیگر از ویژگی های ایدئولوژی اسلامی به کارکرد وحدت گرایی و ایجاد انسجام روانی و روحی انسان بواسطه ایدئولوژی اشاره می کند و بر این باور است که جهان بینی اسلامی به لحاظ جامعیت و شامل بودن، تمام حرکت و اشیای هستی، عالم را به یک اراده برتر که جامع و همگانی است برمی گرداند .

با ارجاع بشر به اراده و مبدا واحد موجب می شود که افکار، ارزش ها، ارزیابی ها، و شرایع و قوانین منسجم و یکپارچه شود . با وحدت و انسجام روحی و روان، انسان از خلاء و پوچی در هستی رهایی پیدا کند .

چون انسان بدین گونه مجتمع شد، در ادراک و رفتارش، فکر و پاسخگوییش در مراحل عقیده و رفتار و دریافت و همچنین مسئله زندگی، مرگ، کوشش، حرکت، سلامت، رزق و بالاخره دنیا و آخرت ... دیگر صدپاره ای نخواهد بود که هر رویش به کعبه ای و هر قدمش در جاده ای باشد .

این تمرکز روانی و حرکتی (تجمع)، همان امتیاز بزرگ اسلام و جهان بینی اسلامی است که تفسیر تمام حقایق در روح بشری و توجیه همه جوانب فعالیت های انسانی نیز می باشد .

انسان وقتی بدین گونه متمرکز گردد، دارای بهترین حالات خود خواهد بود، زیرا در حالت «وحدت » که نشانه ای از حقیقت و واقعیت در تمام مراحل جهان و حیات است، قرار خواهد گرفت ... .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ویژگیهای ایدئولوژی اسلامی

  • ناشر: موسسه ملی
  • کد کتاب: 109878 - 1/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سید قطب, سید محمد خامنه ای, اسلام, فلسفه اسلامی, ایدئولوژی اسلامی, کتاب ویژگیهای ایدئولوژی اسلامی