دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

وینستون چرچیل

وینستون چرچیل
درحال حاضر موجود نمی باشد
وینستون چرچیل
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 164106 - 63/5
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

وینستون چرچیل

نویسنده: آلیدا مالکوس
مترجم: محمود فخرداعی
ناشر: خانه کتاب - مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب  

مصور

بعد از پایان جنگ جهانی اول ، چرچیل از جمله کسانی بود که خطر مسلح شدن مجدد آلمان را به مردم کشورش هشدار داد ، اما کسی این هشدار را جدی نگرفت . هر چند رویدادها درستی ادعای او را ثابت کرد ، اما این امر او را راضی نکرد . در آن زمان بریتانیای کبیر به راهبری نیاز داشت چرا که جنگ جهانی دوم در راه بود . چرچیل سه روز بعد از اینکه به مقام نخست وزیری انگلستان رسید در سال 1940 خطابه معروفش را ایراد کرد . او به جای آنکه نگران باشد ، آرامش خاصی در چهره اش هویدا بود .

چرچیل بارها از مرگ رهیده بود و همیشه باور داشت دلیل زنده ماندنش آن است که سرنوشت بزرگی در انتظار اوست . این تقدیر بزرگ چیزی نبود جز رهبری مقتدرانه بریتانیای کبیر توسط او در جنگ جهانی دوم . چرچیل می گفت :  به نظرم می آمد که دارم بر اساس تقدیر پیش می روم و تمام گذشته را محض آمادگی برای این زمان و این آزمون زیسته ام .

چرچیل می گفت: «اگر هیتلر به جهنم [شوروی] حمله کند، ما باید با شیطان [استالین] هم پیمان شویم!» چرچیل علیرغم هم پیمان شدن با شیطان، برای تضعیف هر چه بیشتر روسها و آلمانها در جنگ جهانی دوم، گشودن جبهه دوم در غرب اروپا را به تاخیر انداخت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات