كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ویلهلم تل

ویلهلم تل

نویسنده: یوهان فردریک فن شیللر
مترجم: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1334 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ؛ واجد فرمان

 

مروری بر کتاب  

نمایشنامه ویلهلم تل که از تاریخ و افسانه های ملت سویس مایه گرفته است شاهکار برجسته ایست که نابغه شعر و ادب آلمان، شیلر، در اواخر عمر خود به نظم آورده و مشهورترین اثر وی است.این حماسه که یکی از زیباترین جلوه های حق جوئی و آزادیخواهی درادبیات است،صحنه ای از زندگی ملت آزاده ایست که به زنجیر اسارت بیگانه دچار شده اما روح سرکش و طوفانیش به این مذلت گردن نمی نهند؛ می خواهد آزاد باشد و سرافراز زندگی کند.

ویلهلم تل قهرمان ملی حماسی مردم سوئیس در قرن چهاردهم میلادی است که برای دفاع از روستائیان و ستمدیدگان در برابر نظام فئودالی ایستاد و مردم را به مقاومت دربرابر اشغالگران ترغیب نمود.شخصیت او شباهت بسیاری به "رابین هود"در انگلستان دارد،درقرون بعدی حتی در قرن بیستم و زمان جنگ جهانی دوم او به عنوان سمبل مقاومت و شورش علیه استبداد شناخته می شد و ماجرای زندگی او الهام بخش بسیاری از شخصیت های ادبی،هنری و حتی سیاسی از گوته،شیلر،فریش تا هیتلر،چاپلین و سالوادور دالی بوده است.

شیلر در این کتاب یکی از زیباترین جلوه های آزادیخواهی وحق طلبی را در ادبیات به تصویر میکشد.ماجرای کوشش و درنهایت پیروزی مردمی که درعین اسارت بواسطه روح سرکش و آرزوی آزادی باهم علیه ظلم متحد میشوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ویلهلم تل

  • 650,000ریال

برچسب ها: یوهان فردریک فن شیللر, سیدمحمدعلی جمالزاده, نمایشنامه آلمانی, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب های نایاب, کتاب ویلهلم تل