دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

وودی آلن

وودی آلن

نویسنده: مارتین فیتز جرالد
مترجم: مژگان محمد
ناشر: کتاب آوند دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب 

در دهه 1950 سینما های هنری شروع به نمایش آثار اینگمار برگمان کرددند( تابستان با مونیکا، مهر هفتم و... ) از آن پس بر گمان محبوب ابدی آلن شد ، گر چه دلیل اصلی رفتن آلن و میکی رز به تماشای تابستان با مو نیکا این بود که شنیده بودند در این فیلم تصاویر زیادی از برهنگی بازیگران وجود دارد.

البته فیلم سازان دیگری نیز مورد ستایش او بودند: فیلینی، دسیکا، آنتو نیو نی، کلر، رنوار و باقی. 
علاوه بر ورزش، جاز و سینما، دلبستگی دیگر آلن تردستی بود. در کودکی یک جعبه تردستی داشت و برای تکمیل مهارتش در این کار روزی چهار ساعت تمرین می کرد. یک روز که آلن در یک فروشگاه ابزار تر دستی بود، میلتن برل وارد شد. 
آن دو شروع به صحبت کردند و آلن همان جا آزمون داد و سپس در یک نمایش تر دستی به عنوان مهمان شرکت کرد؛ او در حرکت دستهایش اشتباه کرد و آن بر نامه تر دستی در همان شب اول اجرا تعطیل شد. برل بعدا در برادوی رز بازی کرد....

پرسونای وودی آلن یک بزدل مجسم است. او در عین خوش‌قلبی دست‌وپا چلفتی، بی‌عرضه و عصبی است با لکنت سخن می‌گوید و مدام در حال نق‌زدن است. در مواقع نادری که شاید دختری پشت دری منتظر او باشد، می‌دانیم که آلن نمی‌تواند وارد شود؛ زیرا دستگیره در، در دستش جا می‌ماند.» در انتها فهرستی از کتاب‌هایی که به این فیلم‌ساز برجسته پرداخته شده، آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات