دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ولگردهای دارما

ولگردهای دارما
درحال حاضر موجود نمی باشد

ولگردهای دارما

نویسنده: جک کروآک
مترجم: فرید قدمی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4

کیفیت : نو ؛ لبه جلد پشتی کتاب رد تاخوردگی دارد


مروری بر کتاب

کله ظهر روزی از روزهای آخر سپتامبر 1955 پریدم سوار یک قطار باربری بیرون لس ‌آنجلس و رفتم توی یک گاندولا و ساک‌ دستی ‌ام را گذاشتم زیر سرم و دراز کشیدم و پاهایم را ضربدری انداختم روی هم و وقتی که از شمال به سمت سانتاباربارا دور می‌شدیم، رفتم توی بحر ابرها.

سانتاباربارا، فقط مقصدی محلی بود و برنامه ‌ام این بود که آن شب را در ساحل سانتاباربارا بخوابم و صبح روز بعد بروم به سن‌لوئیس ابیسپو یا سوار یک قطار باربریِ درجه یک شوم همه‌ روز را و ساعت هفتِ عصر برسم به سن‌فرانسیسکو. نزدیکی ‌های کاماریلو ، آن‌ جا که چارلی پارکر دیوانه شده بود و استراحت می‌کرد تا دوباره سلامت نرمالش را به دست بیاورد ، وقتی که به سمت یک راه فرعی پیش می ‌رفتیم تا راه اصلی را بدهیم به یک قطار دیگر ، یک ولگرد کوچولوی پیرِ لاغر پرید بالا توی گاندولای من و من را که دید ، از تعجب خشکش زد.

توی انتهای دیگر گاندولا خودش را جاگیر کرد و دراز کشید، رو به‌ روی من. سرش را گذاشته بود روی بقچه‌ فلاکت ‌بارش و حرفی هم نمی زد. تا وقتی که سوت ‌های بال را زدند و بعد از آن‌ که این قطارِ باربریِ شرقیِ خراب شده افتاد توی مسیر اصلی ، مِه از سمتِ دریا شروع کرد به وزیدن به سراسر دره‌ های گرم ساحل و ما خودمان را مچاله کردیم از سرما.

ولگرد کوچولو و من هر دو ، بعد از تلاش ‌های ناموفق‌ مان برای مچاله شدن توی لنگ‌ها روی فولاد سرد ، بلند شدیم و هی عقب جلو کردیم و بالا و پایین پریدیم و دست‌ها را کش دادیم ، هرکدام در انتهای خودمان توی گاندولا. تقریبا خیلی زود باز راه یک فرعی دیگر را توی یک شهر راه‌ آهنی کوچک پیش گرفتیم. و من این پسرکِ بیچاره ، فکر کردم برای ادامه‌ راه در این غروب سرد تا سانتاباربارا به یک بطر توکِی محتاجم.....

این رمان، اثری بسیار جذاب است که به موضوعاتی چون دوستی، جست و جوی معنا و جذابیت های طبیعت می پردازد. کتاب ولگردهای دارما که یک سال پس از انتشار «در راه» به چاپ رسید، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و قدرتمندترین رمان های کروآک در نظر گرفته می شود. داستان این کتاب به دو جوان آمریکاییِ پرانرژی می پردازد: بودیست، شاعر و کوهنوردی به نام جفی رایدر، و نویسنده ای خوش قلب به نام ری اسمیت. جست و جوی این دو شخصیت برای یافتن حقیقت، آن ها را وارد سفری حماسی می کند؛ از جلسه های شعرخوانی در سان فرانسیسکو گرفته تا انزوا و کوهنوردی در رشته کوه های سیرا.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات