کتاب ولگردان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات البرز

ولگردان

نویسنده: ماکسیم گورکی
مترجم: علی کسمایی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 140
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356

کمیاب  - کیفیت : خوب ؛ کمی تابدار است

مروری بر کتاب 

این مجموعه هرآینه شعر ولگردی است نوشته دوران جوانی گورکی . در «کاناوالوف»، گورکی را درخدمت یک نانوا می‌بینیم؛ او در آنجا با یکی از آن ولگردهایی آشنا می‌شود که در وقت مقتضی فیلسوف است و چند ماهی به او خمیر کردن نان را می‌آموزد.

در «مألوا» ، پری دریایی به نام سرتسکا ، با زیبایی خود دو روستایی را مسحور خود می‌سازد؛ پدر و پسری که به ساحل آمده‌اند تا کار بیابند. اما سرتسکا ولگرد زیبا و نیرومندی به نام مالوا را مجبور می‌کند کاری کند که پدر و پسر به یکدیگر حسادت کنند؛ حال آنکه مالوا با آن پری دریایی می‌گریزد.

«چلکاش»، که به راستی چون هرکول نیرومند است، قاچاقچی‌ای است که روستاییی در جستجوی کار را می‌ترساند و در عین حال مجذوبش می‌سازد. چلکاش آن روستایی را وامی‌دارد تا او را در سفر دریایی خطرناکی کمک کند کاری که به خوبی پایان می‌یابد و سود زیادی عاید قاچاقچی می‌کند.

مرد روستایی، خیره از دیدن آن همه طلا، می‌کوشد. «همراه من» ماجرای ولگرد ارمنیی را نقل می‌کند که خود را شاهزاده قلمداد می‌کند. گورکی او را تحت حمایت می‌گیرد و به همراه او با ماجراهای بی‌شماری روبرو می‌شود و بی‌هیچ پولی به تفلیس می‌آید ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ولگردان

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 73033 - 9/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماکسیم گورکی, علی کسمایی, داستان های کوتاه روسی, گورکی, کتاب ولگردان

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html