کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ولایت فقیه حکومت صالحان

ولایت فقیه حکومت صالحان

نویسنده: نعمت الله صالحی نجف آبادی
ناشر: امید فردا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

در این کتاب مبحث 'ولایت فقیه 'با استناد به آیات قرآن کریم, روایات و نظرات فقهی علمای اسلامی طی سه فصل بررسی و تبیین می‌شود .کتاب با مقدمه‌ای درباره 'دیدگاه‌های مخالفان ولایت فقیه و ضروری بودن حکومت 'آغاز می‌گردد . در فصل نخست, مطالبی در باب ماهیت ولایت فقیه فراهم می‌آید که طی آن نظرات امام خمینی (ره), ابن سینا, حضرت علی (ع) و آیت‌الله منتظری درباره ولایت فقیه بیان می‌شود, سپس مولف به شرایط زمامدار و نحوه انتخاب ولایت فقیه اشاره می‌کند .در فصل دوم, مجموعه دلایل (عقلی, قرآنی, و روایی) و نظرات آیت‌ا...بروجردی و انصاری در باب ولایت فقیه درج شده و در فصل سوم تحلیلی از اختیارات و حدود قدرت ولایت فقیه به طبع رسیده است .

یکی از مهم ترین مباحث کلامی، فقهی، حقوقی، سیاسی و اجتماعی در عصر غیبت، علی الخصوص در سه دهه اخیر و نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به طور گسترده مورد پژوهش و بحث و نظر قرار گرفت، مبحث حکومت اسلامی، و «ولایت فقیه و حوزه اختیارات او» می باشد. اهمیت آن به قدری است که محققان و دانشمندان دیگر کشورها نیز به تحلیل و بررسی این نظریه و نظام مبتنی بر آن پرداخته اند.

با این که اعتقاد به ولایت فقیه از اعتقادات دیرینه، مسلم و ریشه دار مذهب تشیع است، اما میان انقلاب اسلامی و اصل ولایت فقیه از حیث حاصل و محصول بودن، تأثیر و تأثر متقابل وجود دارد. این جنبه قانونی دادن به ولایت فقیه سبب شد سوالات و شبهاتی در پیرامون آن به وجود آید که طرح آن شبهات و حل آنها، ثمرات مبارک و ارزنده ای داشته و بر توسعه و غنای بحث افزوده است.

فهرست

۱- دین و سیاست
۲- لزوم حکومت اسلامی
۳- مفهوم ولایت و انواع آن
۴- تاریخچه و پیشینه ولایت فقیه
۵- جایگاه بحث ولایت فقیه
۶- دلایل ولایت فقیه
۷- مبنای ولایت فقیه
۸- شرایط ولی فقیه
۹- ولایت فقیه و مرجعیت
۱۰- وظایف و اختیارات ولی فقیه
۱۱- ولایت مطلقه یا مقیده؟
۱۲- ولایت فقیه و دموکراسی
۱۳- ولایت فقیه و قانون اساسی
۱۴- ولایت فقیه و قوای سه گانه
۱۵- تشخیص ولی فیه
۱۶- مصادیق ولایت فقیه
۱۷- شبهه ها و پرسش ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ولایت فقیه حکومت صالحان

  • ناشر: امید فردا
  • کد کتاب: 107664 - 114/8
  • موجودی: در انبار
  • 420,000ریال
  • 320,000ریال

برچسب ها: نعمت الله صالحی نجف آبادی, شیعه, ولایت فقیه, مهدویت, امام زمان, کتاب ولایت فقیه حکومت صالحان