دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ولاد

ولاد

نویسنده: کارلوس فوئنتس
مترجم: محمدعلی مهمان نوازان
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب مستند سازی ماجراهای وحشتناک ایو ناوارو پس از این است که همسرش از یک وکیل کارآگاه برای یافتن خانه‌ای در مکزیکوسیتی برای یک مهاجر اسرارآمیز اروپایی به نام ولادیمیر رادو کمک می‌خواهد. بعدها آشکار می‌شود که او همان چهره تاریخی مشهور خون آشام یعنی ولاد است.

طنزی تیره بر صفحات آغازین رمان حاکم است:«ناوارو با درخواست مشتری‌اش برای یافتن خانه ای که «ساکت... قابل دفاع دربرابر افرادی که سرزده می آیند... با دره ای تنگ در پشت خانه» گیج شده است. مشتری همچنین طالب پنجره‌هایی سیاه شده است و می‌خواهد خانه یک تونل فرار هم داشته باشد. در جریان بازدید اولیه ناوارو، او متوجه می شود که «شمار زیادی از آبگذرها از زیر دیوارهای کف عبور می کنند، انگار که مشتری هر روز در انتظار یک سیل است».

رادو یک کلاه گیس خنده دار بر سر می‌گذارد و ریش و سبیل مصنوعی دارد و رفتار مستخدم مرد او بدون شک یادآور نمایش «فرانکشتاین جوان» مارتی فلدمن است. از گسستی که بین آنچه راوی می‌داند (درواقع هیچ) و آنچه خواننده درک می کند (همه چیز) ایجاد می‌شود، فوئنتس جریانی از کمدی و متنی شوم را پرورش می‌دهد. رادو به ناوارو می‌گوید: «به همسرتان بگویید که عطر او را تنفس می‌کنم» و شوهر گیج پاسخ می‌دهد: «بله، می‌گویم. چه تعارف خوشایندی».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات