دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

وقت تقصیر

وقت تقصیر

نویسنده: محمدرضا کاتب
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 427
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 ~ 1383 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب

خوشش می آمد از آن بالا شهر را با دوربین چشمش نگاه کند. اگر پنجره میان راه پله ها نبود نمی دانست چطور باید سکوتهای آنها را تحمل می کرد:
می ایستاد میان تاریک روشن راه پله ها و به حرفهایشان گوش می کرد.سر در نمی آورد، اگر گیسو حرفی برای گفتن ندارد چرا این قدر دردسر می کشد تا بیاید او را ببیند. چیزی توی آن دیدارها بود که او نمی فهمیدش. صدای گیسو را شنیدی که آرام چیزی می گفت:...

رمان 'وقت تقصیر' قصه‌ای است از آدم‌هایی که در گذر زمان و مکان و شهرهای متفاوت و ورای آن چه امروز هست و بوده گم شده‌اند. و نمی‌دانند متعلق به کجا و چه چیز هستند و چرا این جا ایستاده‌اند. آن‌ها دردی عظیم را حس می‌کنند. این درد آن‌ها را به کشف و شهودی بزرگ رهنمون می‌کند و عاقبت درمی‌یابند که وجودشان برابر است با این درد؛ دردی که هم از فهم ناشی می‌شود، هم از نافهمی.

در این رمان با روایت‌های متعدد و فصل‌های متضاد رو به رو هستیم و در نهایت با شخصیت‌های اصلی این اثر، 'حیات' و 'ابرو' که در دو جبهه‌ی مخالف یک دیگر سال‌ها جنگیده‌اند رو به رو می‌شویم و پی می‌بریم که جنگشان که جنگ تاریخ است بر سر چه بوده و رازی که آن دو در سینه دارند چه بوده است.

نویسنده از روایات مختلف و متضاد سعی به دیدن معناهای جاری و ساری در دل تاریخ بشری می‌کند. شاید علت مهم بودن روایت در این داستان به این دلیل باشد که روایت حوادث متضاد و متناقض و آشفته برابر است با مفهومی که داستان در خود دارد و همه‌ی کسانی که در تاریخ برای چیزی جنگیده‌اند و چیزی برای 'جنگ' داشته‌اند، با این مفهوم درگیر بوده‌اند؛ تا جایی که...'.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات