كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
وقتی دلی

وقتی دلی

نویسنده: محمدحسن شهسوارى
ناشر: شهرستان ادب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 381
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

 

مروری بر کتاب

کتاب «وقتی دلی» به عنوان یک رمان تاریخی، روایتی جذاب از زندگی یکی از اصحاب پیامبر به نام «مصعب بن عمیر» است. 
مصعب که در خانواده‌ای اشرافی و بی‌اخلاق متولد شده است در نوجوانی به همراه پدرش راهی یک سفر تجاری می‌شود. اما این سفر برای او یک تجربه تازه‌ به همراه دارد و ....

مولف کتاب می گوید : کفار قریش همیشه پیامبر (ص) را از جنبه کسانی که به او گرویدند، تمسخر می‌کردند. آنها می‌گفتند مشتی فقرا و گدایان در اطراف محمد جمع شده‌اند، اما مصعب دو وی‍ژگی داشت که از این لحاظ اسلام آوردنش کفار را عصبانی کرد:

یکی این که خانواده‌اش پولدارترین خانواده مکه بودند. «عمیر»، پدر مصعب بسیار فرد ثروتمندی بود و علاوه بر این همسرش «خناس»، مادر مصعب هم زن بسیار ثروتمندی بوده و اگر نگوییم این خانواده ثروتمندترین خانواده مکه هستند، لااقل یکی از ثروتمندترین خانواده‌های مکه‌اند.

و این دو ویژگی باعث می‌شود که با گرویدن فرزند این خانواده با پیامبر، درواقع کمر کفر بشکند. با این اتفاق بخش عظیمی از تبلیغات کفار خنثی می‌شود. این نویسنده ادامه داد: در جزئیات این رمان بسیار از تخیل استفاده شده است. تعریفمان از رمان تاریخی اگر رمان بر بستر تاریخ باشد، بله این رمان را می‌شود جزو رمان‌های تاریخی حساب کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

وقتی دلی

  • 260,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: محمدحسن شهسوارى, داستان های مذهبی, داستان های تاریخی, تاریخ اسلام, کتاب وقتی دلی