منو
سبد خرید

وقتی از عشق حرف می زنیم ؛ اشعار ریموند کارور

وقتی از عشق حرف می زنیم ؛ اشعار ریموند کارور
-12 %
وقتی از عشق حرف می زنیم ؛ اشعار ریموند کارور
  • موجودی: موجود
  • مدل: 103992 - 22/4
  • وزن: 0.20kg
220,000 ریال
250,000 ریال

وقتی از عشق حرف می زنیم

نویسنده: ریموند کارور
مترجم: محمد صادق رئیسی
ناشر: روزگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 143
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اشعار ریموند کارور

 ریموند کارور (۱۹۸۸-۱۹۳۸)، شاعر و داستان‌نویس معاصر آمریکایی است. شهرت کارور در جهان بیشتر به‌خاطر داستان‌های کوتاه او است و به همین دلیل بوده‌ که مجله «گاردین» به وی لقب «چخوف آمریکا» داده‌است. بی‌شک اهمیت «چخوف بودن» از سویی اقتدار بلافصل چخوف در ادبیات داستانی دنیاست و از سویی دیگر، اعتبار بخشیدن به نویسنده‌ای است که به دریافت این لقب نایل می‌شود. فضاهای داستان‌های وی از دم‌دست‌ترین و روزمره‌ترین موضوعات زندگی برگزیده می‌شوند.

کارور شاعر در شعرهایش نیز به همان سادگی و وضوح تمام تصویرگر دنیای رو به زوال است. حضور انسان در زندگی عادی، دنیای متلاطم، پیچیدگی زندگی امروزی، همگی از خصلت‌های شعر کارور به‌شمارمی‌آیند. توجه به عناصر پیش پا افتاده‌ی زندگی، ویژگی خاصی به شعرهای وی بخشیده‌است و همه‌ی این ویژگی‌ها از فردیت زندگی شاعر مایه گرفته‌اند. زبان شعرها به اندازه‌ای از سادگی بهره می‌گیرند که گاه در برخورد نخست خواننده را با حیرت مواجه می‌سازند. این ویژگی در تمام شعرهای کارور حضور دارد. بی‌تردید جان‌مایه‌ی شعرها از زندگی شخصی کارور نشأت می‌گیرند که همگی در یک حالت شورش درونی شاعر نوشته شده‌اند. به هر شکل، دنیای رو به استیصال آمریکای معاصر را می‌توان در شعرهای کارور مشاهده کرد که با زبانی ساده و جذاب خواننده را مجذوب خود می‌سازند.

«در جستجوی کار»

من همیشه ماهی قزل‌آلا می‌خواستم
برای صبحانه.
راهی تازه پیدا کردم به ناگاه
سمت آبشار.
شتابان دویدم.
بیدار شدم.
همسرم می‌گوید
تو در رؤیایی.
اما هنگامی‌که می‌خواهم برخیزم
خانه کج می‌شود.
چه کسی رؤیا می‌بیند؟
همسرم می‌گوید ظهر است.
کفش نو کنار در منتظر است.
برق می‌زند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات