كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
وقایع اتفاقیه

وقایع اتفاقیه

نویسنده: علی اکبر سعیدی سیرجانی
ناشر: نشر نوین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 795
اندازه کتاب: وزیری گالینگور  - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

وقایع اتفاقیه نام کتابی است از علی‌اکبر سعیدی سیرجانی که که در واقع مجموعه‌ای از یادداشت‌هایی است که یکی از عاملین و مخبرین اطلاعاتی انگلستان در سال‌های آخر پیش از مشروطه از رویدادها و اوضاع و احوال مملکت و حکومت فارس (استان فارس کنونی) و به ویژه تحولات سیاسی و مذهبی در شیراز نوشته و برای سفارت انگلستان در تهران ارسال می‌کرده‌است...
 

مجموعه گزارشهای خفیه نویسان انگلیس در ولایات جنوبی ایران از سال 1291 تا 1322 قمری

امیدواریم این کتاب را به دقت بخوانید و تنها توصیه ام اینکه هنگام خواندن گزارشها به ضواهر خشک و خالی الفاظ قناعت نکنید و در پی جویی ریشه واقعی حوادث به جستجو بر خیزید.

البته در بسیاری از موارد خفینه نویسان و شخصی که مامور تنظیم و ارسال گزارشها بوده است خود پرده دری کرده اند و ریشه حوادث و تحولات را بی هیچ اغماضی و غالبا منصفانه و دور از اغراض- مشخص کرده اند اما یادتان باشد که شما از دیدگاه دیگری به این صحنه های گو ناگون می نگرید.
صد سال از آن روز گار گذشته و گذشت روز گار صد ها پرده را بالا زده و صدها قدم شما را با شناخت واقعیت نزدیکتر کرده است.

فهرست

وقایع سال 1291
وقایع سال 1292
وقایع سال 1293
وقایع سال 1294
وقایع سال 1295
وقایع سال 1296
وقایع سال 1317
وقایع سال 1318
وقایع سال 1319
وقایع سال 1320
وقایع سال 1321
فهرست اعلام

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

وقایع اتفاقیه

  • ناشر: نوین
  • کد کتاب: 109528 - 103/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اکبر سعیدی سیرجانی, اسناد تاریخی, ایران و انگلستان, تاریخ سیاسی ایران, قاجاریه, اسناد تاریخی قاجار, قاجار, وقایع اتفاقیه