منو
سبد خرید

واژه های ایرانی در زبان انگلیسی

واژه های ایرانی در زبان انگلیسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
واژه های ایرانی در زبان انگلیسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 105187 - 16/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 10
0 ریال

واژه های ایرانی در زبان انگلیسی

نویسنده: محمدعلی سجادیه
ناشر: بنیاد نیشابور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کیفیت : افست


مروری بر کتاب

هدف از نگارش این مجموعه(واژه های ایرانی در زبان انگلیسی)، آشنایی مخاطب با تنوع زبان‌های رایج دنیاـ چه در تقسیمات جغرافیایی و چه از نظر ساختار درونی یا نقش فرهنگی ـ است. مقدمه كتاب شامل موضوعاتی است همچون: دورنمای زبان در پایان قرن بیستم، تقسیم‌بندی زبان‌ها براساس قاره‌های مختلف، زبان‌هایی كه دارای بیشترین گویش روان در دنیا هستند، زبان‌های رسمی دنیا، و گروه‌های زبانی.

نویسنده در بخش نخستین كتاب با عنوان "عناصر سازنده یك زبان، مباحثی مانند آواشناسی، دستور زبان، واژگان، و خط را مطرح می‌نماید. در بخش دوم "گروه‌های عمده زبان‌ها "معرفی شده كه عبارت‌اند از: هند و اروپایی، زبان‌های دراویدی ، زبان‌های سامی، حامی و كوشی، زبان‌های پیوندی، زبان‌های نواخت بر آسیا، زبان اندونزیایی و گروه مالزیایی ـ پولینزیایی، زبان‌های بدوی اقیانوسیه، زبان‌های آفریقای سیاه ، زبان‌های پیجین و كرئول.

در بخش سوم (ارزش واقعی واژه‌ها) موضوعات مربوط به ریشه‌شناسی یا نام مكان‌ها آورده شده است. نگارنده فصل پایانی تحت عنوان "زبان و جامعه "در قالب مباحثی هم چون: انسان و زبان آدمی در برابر زبان‌های خارجی و مشكلات زبان‌های خارجی مخاطب را با نقش و دگرگونی زبان‌های دنیا آشنا می‌سازد. در بخش انتهایی كتاب نیز فهرستی از كشورهای جهان، همراه با توضیحات اجمالی درباره موقعیت زبانی آنها گنجانده شده است. پایان كتاب شامل واژه‌نامه فارسی ـ فرانسه متن است.

دکتر محمدعلی سجادیه (تهران - 1323)، چشم‌پزشک و استادیار پیشین دانشگاه تهران، شاعر و پژوهشگر تاریخ و زبان هستند. کتاب‌های «واژه‌های ایرانی در زبان انگلیسی»، «نفوذ زبان فارسی در زبان‌های مغولی»، «نیاکان سومری ما» و «تبار مشترک ایرانیان و تورانیان» گوشه‌ای از پژوهش‌های استاد سجادیه است.

همچنین، نگارش و ترجمۀ شماری کتاب‌های تخصصی پزشکی - از فرانسه و انگلیسی -، ترجمۀ منظوم «حیدربابا یه سلامِ» از استاد شهریار به فارسی و نیز بیش از 40 سال پژوهشِ حرفه‌ای دربارۀ سیر واژگان فارسی، و آشنایی با زبان‌ها و گویش‌های گوناگون، از پیشینۀ پُربار دکتر سجادیه، پیام دارند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات