كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
واژه های ایرانی در زبان انگلیسی

واژه های ایرانی در زبان انگلیسی

نویسنده: محمدعلی سجادیه
ناشر: بنیاد نیشابور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کیفیت : افست


مروری بر کتاب

هدف از نگارش این مجموعه(واژه های ایرانی در زبان انگلیسی)، آشنایی مخاطب با تنوع زبان‌های رایج دنیاـ چه در تقسیمات جغرافیایی و چه از نظر ساختار درونی یا نقش فرهنگی ـ است. مقدمه كتاب شامل موضوعاتی است همچون: دورنمای زبان در پایان قرن بیستم، تقسیم‌بندی زبان‌ها براساس قاره‌های مختلف، زبان‌هایی كه دارای بیشترین گویش روان در دنیا هستند، زبان‌های رسمی دنیا، و گروه‌های زبانی.

نویسنده در بخش نخستین كتاب با عنوان "عناصر سازنده یك زبان، مباحثی مانند آواشناسی، دستور زبان، واژگان، و خط را مطرح می‌نماید. در بخش دوم "گروه‌های عمده زبان‌ها "معرفی شده كه عبارت‌اند از: هند و اروپایی، زبان‌های دراویدی ، زبان‌های سامی، حامی و كوشی، زبان‌های پیوندی، زبان‌های نواخت بر آسیا، زبان اندونزیایی و گروه مالزیایی ـ پولینزیایی، زبان‌های بدوی اقیانوسیه، زبان‌های آفریقای سیاه ، زبان‌های پیجین و كرئول.

در بخش سوم (ارزش واقعی واژه‌ها) موضوعات مربوط به ریشه‌شناسی یا نام مكان‌ها آورده شده است. نگارنده فصل پایانی تحت عنوان "زبان و جامعه "در قالب مباحثی هم چون: انسان و زبان آدمی در برابر زبان‌های خارجی و مشكلات زبان‌های خارجی مخاطب را با نقش و دگرگونی زبان‌های دنیا آشنا می‌سازد. در بخش انتهایی كتاب نیز فهرستی از كشورهای جهان، همراه با توضیحات اجمالی درباره موقعیت زبانی آنها گنجانده شده است. پایان كتاب شامل واژه‌نامه فارسی ـ فرانسه متن است.

دکتر محمدعلی سجادیه (تهران - 1323)، چشم‌پزشک و استادیار پیشین دانشگاه تهران، شاعر و پژوهشگر تاریخ و زبان هستند. کتاب‌های «واژه‌های ایرانی در زبان انگلیسی»، «نفوذ زبان فارسی در زبان‌های مغولی»، «نیاکان سومری ما» و «تبار مشترک ایرانیان و تورانیان» گوشه‌ای از پژوهش‌های استاد سجادیه است.

همچنین، نگارش و ترجمۀ شماری کتاب‌های تخصصی پزشکی - از فرانسه و انگلیسی -، ترجمۀ منظوم «حیدربابا یه سلامِ» از استاد شهریار به فارسی و نیز بیش از 40 سال پژوهشِ حرفه‌ای دربارۀ سیر واژگان فارسی، و آشنایی با زبان‌ها و گویش‌های گوناگون، از پیشینۀ پُربار دکتر سجادیه، پیام دارند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

واژه های ایرانی در زبان انگلیسی

  • 0ریال

برچسب ها: محمدعلی سجادیه, تاریخ تمدن ایران, تاریخ فرهنگی ایران, زبان فارسی, زبان انگلیسی, لغتنامه, سوئد, کتاب واژه های ایرانی در زبان انگلیسی