منو
سبد خرید

واژه نگارهای چینی ، رسانه شعر

واژه نگارهای چینی ، رسانه شعر
واژه نگارهای چینی ، رسانه شعر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 108627- 12/3
  • وزن: 0.20kg
200,000 ریال

واژه نگارهای چینی ، رسانه شعر

نویسنده: ارنست فنولوزا
مترجم: احمد اخوت
مقدمه: تحشیه
ناشر: فردا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب ترجمه رساله ارنست فنولوزا در باب شعر است با عنوان «واژه‌نگارهای چینی، رسانه شعر». فنولوزا این اثر را کمی قبل از مرگ احتمالا در سال 1906 یا 1907 نوشته سات. بعد از مرگ او وظیفه ویرایش و چاپ آثارش بر عهده عزرا پاوند گذاشته شد و وی در سال 1918 نسخه نهایی آن را برای چاپ آماده کرد که به عللی انتشار آن تا سال 1936 به تعویق افتاد.

این رساله یکی از آثار مهم در زمینه شعر و ادبیات است. این کتاب کوچک تأثیری عمیق بر معاصران خود گذاشت، به‌ویژه بر تشکل افکار تصویرگرایان. فنولوزای تأثیرگذار خود پرورده یک دوران بود و عضوی از نحله استعلائیان نیواینگلند. برای آشنایی بیشتر با سرچشمه‌های فکری فنولوزا، مقاله «زبان» نوشته امرسون نیز ترجمه و در پیوست قرار داده شده است. همچنین ترجمه فصلی از کتاب «الفبای خواندن» نوشته عزرا پاوند در این مجموعه آورده شده که در واقع می‌توان آن را تحلیلی بر رساله فنولوزا دانست.

ترجمه فصلی از کتاب «آقا و خانم واکاری (با عنوان سیر تکوینی تصویر نگارهای چینی)» نیز به همین منظور ترجمه شده تا خواننده ببیند که تصویر نگارهای چینی چه پیوند دیالکتیکی و تنگاتنگی با طبیعت و کنش اجتماعی دارند.

احمد اخوت هدف از تدوین این کتاب را آشنایی خوانندگان با تصویرنگارهای چینی و پیوند دیالکتیک آن با طبیعت و کنش اجتماعی، ذکر کرده است. رساله ارنست فنولوزا که به تجزیه و تحلیل زبان و اشعار چینی اختصاص یافته در واقع پژوهشی است در باب مبانی هنر و زیبایی شناسی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات