منو
سبد خرید

واژه نامه مصور هنرهای تجسمی

واژه نامه مصور هنرهای تجسمی
-20 %
واژه نامه مصور هنرهای تجسمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 121188 - 33/1
  • وزن: 0.60kg
200,000 ریال
250,000 ریال

واژه نامه مصور هنرهای تجسمی

نویسنده: پرویز مرزبان - حبیب معروف
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

معماری ، پیکره سازی ، نقاشی

در میان هفت هنر ، سه تا از هنرها به سبب ظهور و حضور مجسمی که دارند ، هنرهای تجسمی خوانده می شوند : معماری ، پیکره سازی و نقاشی. و نیز به همین سبب وجه مشترک این سه هنر و بالنتیجه واژگان و اصطلاحات حرفه ای در آنها یا یکسان است و یا بسیار به هم نزدیک است.

فرهنگ مصور هنرهای تجسمی تألیفی استادانه است که اصطلاحات و مضامین و عناوین و اعلام وابسته به هنرهای تجسمی را به بیانی روشن به فارسی تألیف کرده است و با تصویری که به هر مدخل ضمیمه شده است مخاطب را در درک بهتر آن مدخل کمک می کند. مترجمان کتاب های هنری و هنرجویان رشته های هنری مخاطبان اصلی این کتاب اند. مؤلفان دانشمند این اثر چندان شناخته و در میان اهالی تحقیق در هنر پذیرفته اند که نیازی به معرفی ندرند.

این فرهنگ متشکل از دو بخش است :
بخش نخست شامل اصطلاحاتی است که به ترتیب حروف الفبای انگلیسی تدوین شده و ذیل هر مدخل علاوه بر معادل فارسی، شرح مختصری از واژه، نوع کاربرد و در پاره‌ای موارد، تصویری از آن آمده است.

بخش دوم به نمایه الفبای فارسی اختصاص دارد .در صفحات آغازین کتاب، تذکراتی مربوط به واژه‌ها، راهنمای حروف اختصاری و فهرست منابع و ماخذ به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات