كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
واقف ؛ شاعر زیبایی و حقیقت

واقف ؛ شاعر زیبایی و حقیقت

نویسنده: ح. صدیق
ناشر: گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب 

در این کتاب زندگی و اندیشه های ملانپاه واقف سراینده ی آذربایجانی همزمان با آقامحمد خان با مراجعه به منابع کهن و پژوهش های ادبیات شناسان معاصر تدوین شده است و چهره ی واقعی و مترقی این شاعر که شیفته ی زیبایی های طبیعی سرزمین خود بود و در پرداخت مضامین شعری کلاسیک سبکی نو ایجاد کرد و رئالیسم را در ادبیات آذربایجان بنیان گذاشت و آن را سرشار از مضامین انسانی کرد، باز نموده شده است.

این مجموعه، وظیفه‌ی بررسی و تحلیل احوال و آثار ملا پناه واقف، شاعر رئالیست و مبارز پیشه‌ی دو قرن پیش آذربایجان را به عهده گرفته است که سال‌ها پیش به دنبال تدارک منابع و مآخذ جهت تدوین و تألیف تاریخ و زبان و ادبیات آذری برای خوانندگان فارسی زبان، تهیه شد. در تهیه‌ی مجموعه‌ی اصلی که در عرفه‌ی جشن دویست و پنجاهمین سال تولد ملا پناه واقف تدوین شده بود، بیشتر منابع واقف شناسی از جزوه‌ها و کتاب‌های درسی تا دواوین و کتب کلاسیک و آثار پژوهشی آکادمیک و منظومه‌های نویسندگان معاصر بررسی و تدقیق شده که در تنظیم دوباره‌ی یادداشت‌ها و بازنویسی مجدد، مجموعه‌ی حاضر آماده شد.

واقف به خلاف برخی از شاعران گذشته آذربایجان که به علل سیاسی و اجتماعی به فارسی شعر می سرودند ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

واقف ؛ شاعر زیبایی و حقیقت

  • ناشر: گوتنبرگ
  • کد کتاب: 110371- 1/2
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: واقف تبریزی, ح. صدیق, شاعران ایرانی, واقف, تاریخ ادبیات ایران, شعر فارسی, شعر آذربایجان, نقد شعر, واقف ؛ شاعر زیبایی و حقیقت