منو
سبد خرید

واقعات اتفاقیه در روزگار ؛ سه جلد در یک مجلد

واقعات اتفاقیه در روزگار ؛ سه جلد در یک مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
واقعات اتفاقیه در روزگار ؛ سه جلد در یک مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44060 - 115/2
  • وزن: 2.00kg
  • UPC: 95
0 ریال

واقعات اتفاقیه در روزگار 

نویسنده: محمدمهدی شریف کاشانی
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 992
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 103638

 

کمیاب- کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 
 

حاجی شیخ محمد مهدی شریف کاشانی از چهره های نامدار مشروطه بود که در تاریخ معاصر ایران به خود نام جنبش مشروطه را گرفته است.او را باید در زمره یکی از کوشندگان و گزارشگران این رویداد تاریخی به شمار آورد. رویدادی که در ایران یکی از مهم ترین حوادث سرنوشت ساز تواند بود که این ملت و این دیار بخود دیده است.شیخ محمد مهدی شریف کاشانی یکی از اعضاء بنیادگر انجمن معارف است. انجمنی که نقش آن در برپایی جنبش مشروطه انکارناپذیر است. می دانیم که در رهبری انجمن اختلاف نظر پیدا می شود ، گروهی ، از جمله شیخ محمد مهدی ، به گرد یحیی دولت آبادی گرد می آیند.

وى پس از دیدارى با عین الدوله مى نویسد: «آنچه من فهمیدم اصلاً اصلاً، حضرت اتابک [عین الدوله] حاضر بر اصلاح نیست، بلکه مقید به جلوگیرى از شخص آقا سیدعبدالله [بهبهانى] مى باشد.

امروزها شهرت کرده بود که شعاع السلطنه داوطلب شده که دفاع آقایان را به عهده من واگذار کنید.» و سپس چون به دستگاه عین الدوله نیز دسترسى داشته، شنیده هاى خود را در این روزها چنین مى نویسد: «یکى از محارم و معاشرین اتابک، محرمانه راپرت داد که در این چندروزه، بعضى از وعاظ گرفته، تبعید خواهند شد. بعد هم آن آقایانى که مصدر و منشاء بعضى کارها بوده اند، گرفتار خواهند بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات