منو
سبد خرید

وادی هفت واد

وادی هفت واد
-10 %
وادی هفت واد
  • موجودی: موجود
  • مدل: 114650 - 118/6
  • وزن: 1.50kg
1,800,000 ریال
2,000,000 ریال

وادی هفت واد

نویسنده: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: انجمن آثار ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ فاقد عکس ابتدای کتاب

 

مروری بر کتاب

جلد اول : بحثی در تاریخ اجتماعی و آثار تاریخی کرمان

کتاب حاضر، جلد اول از این مجموعه است که در آن به بحث در تاریخ اجتماعی و آثار تاریخی کرمان پرداخته شده است. در این جلد مؤلف به بحث و توضیح درباره پیشینه تاریخی و جنبه‌هایی از تاریخ اجتماعی کرمان پرداخته و عقیده دارد که این موضوعات ریشه‌های اصلی و در حقیقت عوامل زیربنای ایجاد بناها و آثار تاریخی به شمار می‌آیند.

کلمه هفتواد آنگونه‌است که در شاهنامه ثبت شده. متن پهلوی نام آن را هپتن باد آمده‌است. هپتان بوخت نیز صورت دیگر پهلوی این کلمه‌است. هپتان باد بمعنی دارای هفت پسر یا دارای هفتمین پسر است. نیز هپتان بخت را بمعنی آزاد شده از هفت آسمان نیز دانسته‌اند. متون فارسی دری همگی از هفتواد استفاده کرده اند...

محمدابراهیم باستانی پاریزی ، بیش از 57 سال استاد تاریخ دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بود. او بیش از 60 کتاب شیرین و خواندنی در زمینه‌ی تاریخ نوشته است. بیشتر نوشته‌های او پر از داستان‌ها، ضرب‌المثل‌ها، حکایت‌ها و اشعاری است که خواننده را به دنبال خود می‌کشاند. کتاب‌هایش پانوشت‌های زیبا و گاه بسیار دراز دارند که گاهی از خود نوشته خواندنی‌ترند.

در زیر سیاهه‌ی کتاب‌های این استاد برجسته‌ی تاریخ آورده شده است. بی‌گمان اگر خواندن یکی از این کتاب‌ها را آغاز کنید، حتا اگر کتاب‌خوان هم نباشید، تا همه‌ی آن‌ها را نخوانید، از نوشته‌های باستانی پاریزی دست نخواهید کشید.

فهرست

عشایر و قبایل
دنیای دین
روز بازار تاریخ
آب‌ و خاک کرمان
کرمان در صحنه رقابت‌ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.