دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هیچ یک از آنها باز نمی گردد

هیچ یک از آنها باز نمی گردد

نویسنده: آلبا دسس پدس
مترجم: بهمن فرزانه
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 _1380 - دوره چاپ: 6 _ 1

 

مروری بر کتاب

کتاب ، داستان دختران جوانی است که هر یک از آن ها با دنیایی از خاطره‌های گوناگون گذشته و آرزوهای بزرگ آینده برای تحصیل در یک شبانه روزی در شهر رم جمع شده‌اند. زمان داستان مربوط به شروع جنگ‌های داخلی اسپانیا و آغاز جنگ‌جهانی دوم است. وحشت از جنگی نابهنگام در سطر سطر این رمان موج می‌زند و همین ترس از فاشیسم و نازی هاست که برجذابیت داستان می افزاید و خواننده را تا به انتها به دنبال خود می‌کشاند.

«پیراهن‌های مشکی‌اش، این جا و آن جا به دیوارها نیز آویزان شده بود، به نحوی که گویی تمامی اتاق را با پارچه‌های عزاداری آستر کرده‌اند. دخترها، اغلب، پس از شام در آن اتاق گرد هم جمع می‌شدند تا درس حاضر کنند. همگی در حالی که دلشان می‌خواست به اتاق‌های خود بروند و بخوابند، بر ضد خواب مقاومت می‌کردند. تنها دختری که همیشه بیدار و سرحال بود، اکسنیا بود. او بود که تصمیم می‌گرفت: «یالاّ، برویم» و دیگران جرئت نمی‌کردند مخالفت کنند.

در گوشه‌ای که والنتینا درس می‌خواند، نور چراغ به نحوی خفیف روی میز افتاده بود. و او، از سرما در خود فرو رفته بود. اواسط ماه نوامبر بود ولی پیدا بود که زمستان سختی را در پیش دارند. دخترک، کتاب را زمین گذاشت. سر خود را به سمت تختخواب برگرداند و پرسید: سیلویا، خوابیدی؟
ـ نه، دارم فکر می‌کنم.
ـ ولی خواب بودی...
ـ نه، داشتم فکر می‌کردم که فردا، در دهکده ما، جشن مهمی برپا می‌کنند. مادرم پیتزا با کشمش درست می‌کند. در بخاری دیواری هیزم می‌سوزانند و پسرخاله‌ها و دخترعموها، همگی برای صرف غذا به خانه ما می‌آیند.
ـ دلت می‌خواست که تو هم آن جا بودی؟».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات