كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هیچ انگار تمام عیار ؛ مقدمه ای بر اندیشه سیاسی نیچه

هیچ انگار تمام عیار

نویسنده: کیت انسل پیرسون
مترجم: محسن حکیمی
ناشر: خجسته
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مقدمه ای بر اندیشه سیاسی نیچه

نیچه متفکری است ابهام برانگیز و ناسازمند که نوشته هایش حتی آنگاه که درونی ترین اعتقادات ما را به مبارزه می خوانند، هرگز دست از آشفته گری، انگیزه سازی و الهام بخشی برنمی دارند. فردریش نیچه بیش از صد سال است که در قلمرو فکر و فرهنگ چهره ای راهگشاست و اندیشه او را مورد تحلیل قرار می دهند. 

در قرن حاضر اندیشه سیاسی نیچه اغلب منشا گیجی و سردرگمی بوده است. برای چند دهه، از پایان جنگ جهانی دوم تا همین اواخر باور همگان این بود که نیچه به هیچ وجه متفکری سیاسی نیست بلکه کسی است که عمدتا نگران سرنوشت فرد منزوی و تنهایی است که دنیای اجتماعی به او بس بی مهری می کند.
این دیدگاه را کسانی چون والتر کاوفمان زندگینامه نویس و مترجم نامدار آثار نیچه نمایندگی می کردند که می کوشیدند نوشته های نیچه را از سوءاستفاده ایدئولوژی پردازان و مبغلان نازی نجات دهند. اما نتیجه این دیدگاه، تاویلی تاریخ زدایی شده و سیاست زدایی شده بود که بر جنبه راهگشای فلسفه نیچه، یعنی اندیشه سیاسی او، نقطه پایان می گذاشت.

مقدمه ای زنده و نو پردازانه بر موضوع بحث بر انگیز اندیشه سیاسی نیچه، نویسنده کتاب، سیر تحول فلسفه سیاسی نیچه را دنبال می کند، از ابتدایی ترین نوشته های او گرفته تا پخته ترین آثاری که در آنها نیچه مقابل سیاست حقیر ناسیونالیسم اروپایی از رادیکالیسم اشرافی دفاع می کند.

کتاب حاضر علاوه بر بررسی اندیشه های اصلی نیچه از جمله نقد برنده و بنیادین او از اخلاق دو ویژگی برجسته دارد که یکی اشاره به تصرف دروغین سازی فلسفه ی نیچه از سوی نازی هاست و دیگری بررسی برداشت های لیبرالی، فمینیستی و پسامدرنیستی از اندیشه ی این هیچ انگار تمام عیار است.

در سال های اخیر چند بررسی مهم درباره اندیشه سیاسی نیچه برای حل مسائل انسان هایی که در اواخر دوران مدرنیته زندگی می کنند و می کوشند با دشواری های سیاسی زندگی خود دست و پنجه نرم کنند، پذیرفته شده است. به هرحال نیچه متفکری است که مشغله اش سرنوشت سیاست در دنیای مدرن است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هیچ انگار تمام عیار ؛ مقدمه ای بر اندیشه سیاسی نیچه

  • ناشر: خجسته
  • کد کتاب: 79406 - 73/1
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: فردریش نیچه, کیت انسل پیرسون, محسن حکیمی, فلسفه سیاسی, فلسفه غرب, فلسفه اجتماعی, نیچه, کتاب هیچ انگار تمام عیار ؛ مقدمه ای بر اندیشه سیاسی نیچه