دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هویت انسانی

هویت انسانی

نویسنده: ادگار مورن
مترجم: امیر نیک آئین , فائزه محمدی
ناشر: قصیده سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

انسانيتِ انسانيت 

«هويت انساني» پنجمين جلد «روش» و سنتز آثار، انديشه و زندگي ادگار مورن است. زندگي او تنها نثر نيست، شاعرانه هم زندگي مي كند؛ عاشق اس و در پيوند با ديگري نيز خود را معنا مي كند؛ خردورزي است كه مي خواهد زنداني خرقه عبوس خرد نشود؛ ديوانه است و نمي خواهد در ديوانگي خاموش شود...  

در اين اثر ادگار مورن با بهره از دانش ها و علوم گوناگون به پرسش «كه هستيم؟» و «به كجا مي رويم؟» پاسخ مي گويد. او بر اين باور است كه هر چه انسان را بيشتر مي شناسيم كمتر او را درك مي كنيم. دانش شناخت نيست و شناخت درك نمي باشد. در بحران فراگیری که جوامع گوناگون را درنوردیده است، او به سرنوشت "هویت انسانی"می‌اندیشد و آموزش انسانیت را به انسانیت حیاتی می‌داند .

بدین سان نویسنده در کتاب هویت اصیل انسانی و حرکت به جانب انسانیت و حقیقت وجودی او را تشریح می‌کند و در این رهگذر از پیشینه و فرهنگ انسان، هویت انسانی مشترک، یگانگی فرهنگی، هویت فردی و هویت‌های کلان سخن می‌گوید.

وی خاطر نشان می‌کند:
ما هنوز در ابتدای واقعه انسانی هستیم، در صورتی که تهدید به پایان رسیدنش به سوی ما گام بر می‌دارد . انسانیت هنوز در جست و جوی خود است و ما در آستانه رویکردهای پسا انسانیت هستیم . واقعه پیش از هر زمان دیگر ناشناخته است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات