منو
سبد خرید

هوشی مین

هوشی مین
هوشی مین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130312 - 116/3
  • وزن: 0.40kg
450,000 ریال

هوشی مین

نویسنده: ژان لاکوتور
مترجم: هوشنگ وزیری
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 356
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

ژان لاکوتور فرانسوی نگارنده و روزنامه‌نگار و تاریخدان قرن بیستم میلادی می باشد .او نگارنده ی اثر هوشی مین است.که هوشنگ وزیری آن را به فارسی برگردانده می باشد.هوشی‌مین در واقع رهبر کمونیست ویتنامی و نخستین رئیس‌جمهور دموکراتیک ویتنام بوده است.

هوشی‌مین با اسم واقعی خود نگوین تات تان در نوزده سال هزار و هشتصد و نود برابر سال هزار و دویست و بیست و نه در قصبه هوانگ ترو داخل ایالت متولد شده است. او سومین پسر خانواده بود. از همان دوران جوانی صحبتهای پدر خود با دوستان وطن پرستش و خشونت و ظلم استعمارگران فرانسوی او را پر از مهر و علاقه به میهن و مردمان خود کرد.

هوشی مین از سن پانزده سالگی بود که به طور زیرزمینی همکاری کردن با مبارزین جوان دانشگاه‌ها را شروع نمود. بعد از تمام شدن درس دانشگاهی خود و شکست خوردن جنبش‌های وطن پرستانه که نتایج دوری از هدفهای سیاسی انقلاب ویتنام بود به سایگون سفر کرد.

انقلابی ویتنامی که رهبر کمونیست این کشور از ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۹ اولین رئیس جمهور جمهوری دموکراتیک ویتنام بود.هوشی مین بلافاصله پس از انقلاب اکتبر به اتحاد جماهیر شوروی رفت و در آنجا آموزش دید و سپس رهبری حزب کمونیست ویتنام را به عهده گرفت.در جنگ هندوچین با استعمار فرانسه جنگید و در جنگ با آمریکا کشورش را رهبری کرد ...

 

فهرست 

روستائی
مهاجر
مبارزه
زندانی
فاتح
مرد اتحاد آخرین مصاف

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات