منو
سبد خرید

هوا ، آب و آب و هوا

هوا ، آب و آب و هوا
درحال حاضر موجود نمی باشد
هوا ، آب و آب و هوا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125120 - 23/4
  • وزن: 0.15kg
  • UPC: 10
0 ریال

هوا ، آب و آب و هوا

نویسنده: میشل پولارد
مترجم: عادل ارشقی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 48
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

زمین سیاره ای است که زندگی در آن امکان پذیر است. این سیاره دارای هواست. جانوران و گیاهان برای تنفس از هوا استفاده می کنند. ما بیش از چند دقیقه نمی توانیم بدون هوا زنده بمانیم. زمین، آب نیز دارد. همه موجودات زنده به آب نیاز دارند. ما بدون آب چند روز بیشتر نمی توانیم زنده بمانیم.

موجودات زنده به حرارت نیز نیاز دارند. خورشید در فاصله بسیار مناسبی از زمین قرار دارد. به همین دلیل اقلیم (آب و هوای) زمین برای زندگی گیاهان و حیوانات نه بیش از اندازه سرد و نه بیش از اندازه گرم است.

هوا و آبهای زمین دائما در حال حرکتند. حرارت خورشید آب اقیانوس هارا گرم میکند. در اثر گرم شدن، آب اقیانوسها به توده های بخار آب تبدیل میشود و به بالای زمین می رود. بخار آب در آنجا ابرها را تشکیل می دهد. این ابرها به وسیله بادها جا به جا شده و سرد می شوند. باران و برف بعد از ریزش بر زمین، جاری میشود  و رودخانه هارا تشکیل می دهد و سرانجام، آب به اقیانوسها باز می گردد. بدین ترتیب آب اقیانوسها و دریاها هدر نمی رود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات