منو
سبد خرید

هنر چیست ؟

هنر چیست ؟
هنر چیست ؟
درحال حاضر موجود نمی باشد
هنر چیست ؟
هنر چیست ؟
هنر چیست ؟
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146529 - 71/1
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

هنر چیست؟

نویسنده: لئو نیکولایوویچ تولستوی
مترجم: کاوه دهگان
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت :  نو ؛ لبه جلد کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر ، به مبارزه با نظریات زیبایی‌شناسانه‌ای می‌پردازد که هنر را با اصطلاحاتی چون خوبی، حقیقت و به‌خصوص زیبایی تعریف می‌کنند. از نظر تولستوی هنر در زمان وی رو به فساد و انحطاط بود و هنرمندان نیز در سردرگمی و گمراهی بودند. این کتاب نظریات زیبایی‌شناسانه‌ای را که در اواخر قرن هجدهم و در طول قرن نوزدهم به کمال رسیدند، بسط می‌دهد و آرای واقع‌گرایانه که از زمان افلاطون بنیان نهاده شد و به آرای تقلیدی به‌عنوان مهم‌ترین موضوع توجه دارد و کسانی را که هنر و لذت را به هم پیوند می‌دهد، نقد می‌کند.

تولستوی هنر را از غیر هنر (هنر جعلی) جدا می‌کند. هنر باید یک ارتباط احساسی مشخص بین هنرمند و مخاطب ایجاد کند. طوری که مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین هنر واقعی باید ظرفیت لازم برای متحد کردن مردم از طریق ارتباط را داشته باشد. کتاب حاضر از دو ویژگی جالب توجه برخوردار است: 

نخست اینکه مقوله ای مهم و بحث انگیز مانند «هنر» را تحت عنوان «هنر چیست؟» به گونه ای اساسی و بنیادی، در پی شرح و بط، تجزیه وتحلیل و پاسخگویی برآمده است؛ البته در این زمینه هنوز جای سخن بسیار است، به حدی که می توان گفت اساسا زمینه چنین بحثی در جامعه ما تاکنون همچنان بکر باقی مانده و علیرغم همه آنچه صاحبان اندیشه ها و دیدگاه های گوناگون مطرح کرده اند در این مورد نیاز به کندو کاو هرچه بیشتر احساس می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب هنر چیست ؟

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات