كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
هنر ناپیدایی

هنر ناپیدایی

نویسنده: آنیتا دسای
مترجم: شیرین معتمدی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سه داستان کوتاه

دسای به خاطر توصیف‌های خردمندانه از زندگی خصوصی شخصیت‌های زن در نوشته‌هایش شهرت ویژه‌ای دارد. او در بسیاری از آثار خود به تنش‌های موجود در بین اعضای خانواده و به‌ویژه تنهایی زنان طبقه متوسط می‌پردازد. نوشته‌های او زندگی افراد غیر بومی را در درون جامعه هندی و اخیرا در غرب به تصویر کشیده است.

آنیتا دسای نثری پیچیده و در عین حال شفاف و شاعرانه دارد. به‌رغم زبان شاعرانه و توصیف‌های طولانی و گاه خسته کننده، شخصیت‌های داستانش بسیار ملموس و واقعی‌اند. بیش‌تر آثار خانم دسای دارای درون‌مایه تلخ و فضای غم‌انگیز است. شخصیت‌ها، اکثرا واخورده و پریشان حال از تلخی‌های زندگی گذشته در مواجهه با موقعیت های تازه که گاه آگاهانه آن را آفریده‌اند، به بن‌بست می‌رسند، بن‌بستی که سرانجام محتوم انسان‌ امروز با آن گره خورده است.

آنیتا مازومدر دسای، در سال ۱۹۳۷ میلادی از یک مادر آلمانی و پدری اهل بنگال، در هند زاده شد. او در خانه به آلمانی صحبت می‌کرد و در بیرون از خانه به زبان‌های بنگالی، اردو، هندی و انگلیسی. در مدرسه ابتدا خواندن و نوشتن را به زبان انگلیسی یاد گرفت و در نتیجه این زبان به «زبان ادبی» او تبدیل شد...

فهرست

موزه واپسین سفر
مترجم ترجمان
هنر ناپیدایی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنر ناپیدایی

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 7583 - 34/4
  • موجودی: در انبار
  • 56,000ریال
  • 49,000ریال

برچسب ها: آنیتا دسای, شیرین معتمدی, داستان های کوتاه امریکایی, داستان های هندی, کتاب هنر ناپیدایی