كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
هنر عشق ورزیدن

هنر عشق ورزیدن

نویسنده: اریک فروم
مترجم: ابوذر کرمی
ناشر: نسل نواندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

مطالعه ی این کتاب برای کسانی که دستورالعمل ساده ای برای هنر عشق ورزیدن می جویند، کاری یأس آور خواهد بود. برعکس ، دراین کتاب نشان داده خواهدشد که عشق احساسی نیست که هرکس ، صرف نظر از مرحله ی بلوغ خود ، بتواند به آسانی بدان گرفتار شود. این کتاب می خواهد خواننده را متقاعد سازد که تمام کوششهای او برای عشق ورزیدن محکوم به شکست است، مگرآنکه خود باجدّ تمام برای تکامل تمامی شخصیت خویش بکوشد، تاآنجا که به جهت بینی سازنده ای دست یابد. این کتاب می خواهد اثبات کندکه اگرآدمی همسایه اش رادوست نداشته باشد و از فروتنی واقعی ، شهامت ، ایمان و انضباط بی بهره باشد، از عشق فردی خرسند نخواهد شد. درفرهنگهایی که این صفات نادرند ، کسب موفقیت عشق ورزیدن نیز بناچار در حکم موفقیتی نادرخواهد بود. هرکس می تواند از خود سؤال کند که واقعاً چندنفرآدم مهرورز در عمر خود دیده است.

مشکل بسیاری از مردم در وهله ی نخست این است که دوستشان بدارند، نه اینکه خود دوست بدارند یا استعداد مهر ورزیدن داشته باشند. بدین ترتیب ، مسئله ی مهم برای آنان این است که چسان دوستشان بدارند وچگونه دوستداشتنی باشند. پس راههایی چند بر می گزینند تا به این هدف برسند. از جمله می کوشند، تا به اقتضای موقع اجتماعیشان ، مردمان موفق صاحب قدرت وثروت باشند_ واین درمورد مردان بیشتر صادق است . زنان بیشتر می کوشند تا با پرورش تن ، جامه ی برازنده وغیره ، آراسته و جالب بنمایند. هردوگروه سعی می کنند با رفتاری خوشایند وسخنانی دل انگیز وبا فروتنی ویاری به دیگران وخود داری از رنجاندن آنان ، خود را در دل مردم جای دهند . زنان ومردان برای محبوب شدن همان راههایی را بر می گزینند که معمولاً برای موفق شدن ، « جلب دوستان بیشتر و نفوذ در مردم » توصیه می شود. در حقیقت ، آنچه اغلب مردم در فرهنگ امروزی ما از محبوب بودن می فهمند ، اساساً معجونی است از مردم پسند بودن و جاذبه ی جنسی ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنر عشق ورزیدن

  • 0ریال

برچسب ها: اریک فروم, ابوذر کرمی, عرفان غرب, روانشناسی عشق, روانشناسی خانواده, کتاب هنر عشق ورزیدن