دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هنر دوران مدرن

هنر دوران مدرن

نویسنده: ژان ماری شفر
مترجم: ایرج قانونی
ناشر: آگه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 496
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ : 3

 

مروری بر کتاب 

فلسفه هنر از کانت تا هایدگر

ابن کتاب اثری جامع و بحث انگیز از نظریه زیبایی شناختی است: نقدی کوبنده بر فلسفه هنر تکوین یافته از سده هجدهم تا اوایل سده بیستم، همراه با بیان خواست و طلبی به دقت مستدل برای روی آوردی بدیع و قابل انعطاف تر به هنر.

ژان‌ ماری شفر، از سردمداران زیبایی‌شناسی فرانسوی، به كندوكاو در آثار كانت، شِلِگل، نوالیس، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدیگر می‌پردازد تا نشان دهد كه این متفكران گوناگون رویكردی مشترك به هنر دارند كه او بر آن نام نگره‌ی نظری را می‌نهد. مطابق این نگره، هنر نوع خاصی از شناخت شهودی، كمابیش رمزی و از بیخ‌ و بن متفاوت با شناخت عقلی به‌دست‌آمده از دانش را ارائه می‌دهد.

این طرز تلقی نظریه‌پردازان را ترغیب كرد تا نوابغ هنری را كاهنان اعظم معبد انسانیت، و آفرینندگان آثاری بدانند كه ذات نامرئی جهان را بر ملا می‌كنند. فیلسوفانْ بیان‌ناپذیری را مقصد هنر دانستند، از قبول آفرینش‌های دست دوم به‌عنوان هنر اصیل سر باز زدند، و در ایجاد اوضاع و احوالی مؤثر افتادند كه در آن از نوابغ انتظار می‌رفت تا همگان را با شوك، معما و رمزوراز مواجه كنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات