كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هنر تئاتر

هنر تئاتر

نویسنده: عبدالحسین نوشین
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 236
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357- دوره چاپ : 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

هنر تئاتر مرکب است از چند هنر مختلف:

ادبیات ( پیس تئاتر) نقاشی( دکور، لباس، گریم)
موسیقی هنر پلاستیک( رقص و نمایش حالات بدن)
معماری ( دکور های با حجم) و نیز دو فن دیگر که این مجموعه را کامل می سازد سن که مقصود ساختن آلت متنوع برای ایجاد اصوات مختلف ( مانند غرش رعد،خروش دریا، طوفان ،ریزش باران و هزاران صدای دیگر که در طبیعت وجود دارد) می باشد.و همچنین ساختن هر گونه آلات و اسباب مکانیکی که برای نمایش یک پیس لازم است.

هنر تئاتر مرکب است از چند هنر مختلف: ادبیات، نقاشی، موسیقی، هنر پلاستیک، معماری, و نیز دو فن دیگر که این مجموعه را کامل می سازد و آن دو عبارت است از فن روشنایی و فن ماشین سازی سن.

سرو کار اصلی اکتور با ادبیات و هنر پلاستیک است و کار او از سه عامل ترکیب می گردد: سخن، حالت، جنبش.ما سخن و حالت را در بخشی و جنبش را در بخش دیگر تشریح می کنیم و در پایان بخش دیگری به میزانسن اختصاص می دهیم.

...زنده‌یاد عبدالحسین نوشین در اواخر سال 1285 شمسى متولد شد. شش ماهه بود كه پدرش ملقب به سلطان الذاكرین به علت بیمارى درگذشت و یك ماه بعد از مرگ پدر، بیمارى وبا این كودك را از داشتن مادر نیز محروم ساخت. عبدالحسین دوران كودكى خود را در منزل دایى خود گذراند و پس از طى تحصیلات ابتدایى در 1298 به همراه دایى خود به مشهد رفت و با وجود نوجوانى، داوطلبانه به گروه مبارزان طرفدار كلنل محمد تقى خان پسیان پیوست.

در سال 1301 به تهران مراجعت كرد و وارد دبیرستان نظام شد ولى به دلیل برخى مشكلات از آن‌جا استعفا داد و بقیه دوران دبیرستان را در «دارالمعلمین» كه تمام دبیرانش فرانسوى بودند گذرانید و در سال 1307 دیپلم متوسطه را گرفت. عبدالحسین با وجود تنگناهاى فراوان در كودكى‌اش همیشه سرزنده، شیرین و دوست‌داشتنى بود و تمام اقوام همسال خود را با شوخى‌ها، بازى‌ها و نمایش‌هاى خود سرگرم مى‌كرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنر تئاتر

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 113684 - 108/2
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: عبدالحسین نوشین, تئاتر, نمایشنامه, بازیگری, ادبیات نمایشی, کتاب های نایاب, کتاب هنر تئاتر