کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
هنر آشپزی ؛ رزا منتظمی

هنر آشپزی

نویسنده: رزا منتظمی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 725
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 7 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

مصور - رنگی ؛ مجموعه غذاهای ایرانی و فرنگی

فاطمه بحرینی مشهور به رزا منتظمی (زاده ۱۳۰۱ - درگذشته ۱ آبان ۱۳۸۸)، استاد آشپزی و نویسنده کتاب مشهور «هنر آشپزی» بود. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۳۴۷ با ۶۰۰ دستور غذایی منتشر شد.

او خود نقل کرده‌است که از سال ۱۳۳۷ در تهران کلاس آشپزی و شیرینی‌پزی داشته‌است و هزاران نفر در کلاس‌های او شرکت می‌کردند. این کتاب در زمان حیات نویسنده آن بیش از پنجاه بار تجدید چاپ شد. چاپ چهل و یکم «هنر آشپزی» در دو جلد منتشر شده و بیش از ۱۷۰۰ غذای ایرانی و فرنگی را شامل می‌شود. کتاب رزا منتظمی در چند دهه اخیر در منزل بیشتر ایرانی ها نگهداری‌شود و به از هدایای معمول به زوج های جوان می‌باشد.

این کتاب در سالهای جنگ هشت ساله ایران و عراق و دوران کمبود کاغذ و مشکلات چاپ در ایران، برای جلوگیری از فروش با بصورت بازار سیاه با "دفترچه بسیج اقتصادی" فروخته می شد. در هنگام خرید کتاب این دفترچه ها ممهور به مهری می شد تا نشان دهنده آن باشد که خریدار سهمیه "هنر آشپزی" را دریافت نموده‌است. فاطمه بحرینی در سن ۸۷ سالگی و در آبان ۱۳۸۸ در گذشت.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنر آشپزی ؛ رزا منتظمی

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 86730 - 102/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رزا منتظمی, آشپزی, دسر, شیرینی پزی, تغذیه, کتاب های نایاب, کتاب هنر آشپزی ؛ رزا منتظمی