کتاب هنرهای رزمی ؛ هنری برای زندگی یا مرگ آفرینی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب فلسفه و عرفان انتشارات شبقره

هنرهای رزمی ؛ هنری برای زندگی یا مرگ آفرینی

نویسنده: مسعود حایری خیاوی
ناشر: شبقره - تیزهوشان برتر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب، ترجمه‌ و تالیفی در زمینه چند هنر رزمی از جمله کوک سول وان، آیکیدو، جوجیتسو و کالاری پایوت می باشد....طریقتی که به نام آیکیدو شناخته می شود، توسط"موریهه اوشیبا" استادی با مهارتهای خارق العاده و باور نکردنی همراه با خصوصیات والای معنوی ابداع شده است. " موریهه " در سال 1883 در ژاپن به دنیا آمد. او را اغلب به نام" O-Sensei " معلم بزرگ " می شناسند.

موریهه دوران کودکی اش را در شهر" تانابه" که در بخش "واکایاما" ، در 200 مایلی جنوب " اوزاکا " قرار گرفته، گذراند، جائیکه هم مرز با کوهستان" ماندالا" از ناحیه " کومانو" و از طرف دیگر رو به اقیانوس پاسفیک دارد. اعتقاد بر این است که " کومانو " فضای مقدسی است که خدایان" شینتو" برای اولین بار کره زمین را لمس کردند.

از" کومانو" فقط به عنوان یک مکان ساده نام برده نمی شود، بلکه این مکان به حالتی از ذهن و فکر تشبیه شده، که خداوند متعال و خلقت را به یاد ما می آورد.

مردم این ناحیه علاوه بر این که معروف به داشتن ایمان و اعتقاد زیاد به مذهب هستند، دارای خصائصی منحصر به فرد نظیر سختکوشی در کار، یک دندگی و داشتن اخلاقی پرخاشگرانه هستند، که"موریهه" قسمتهائی از آن خصلتها را در طول زندگیش به نمایش گذاشت، که شاید بتوان بزرگترین آنها را مذهبی بودنش عنوان کرد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنرهای رزمی ؛ هنری برای زندگی یا مرگ آفرینی

  • ناشر: شبقره
  • کد کتاب: 91589 - 89/2
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: مسعود حایری خیاوی, ورزش های رزمی, عرفان چینی, کتاب هنرهای رزمی ؛ هنری برای زندگی یا مرگ آفرینی