كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
هنر، زیبایی ، تفکر؛ تاملی در مبانی نظری هنر

هنر، زیبایی ، تفکر

نویسنده: محمدرضا ریخته گران
ناشر: ساقی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 197
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

تاملی در مبانی نظری هنر

کتاب «هنر، زیبایی، تفکر» شامل مباحثی در زمینه مبانی نظری هنر است که نویسنده در آن، علاوه بر تبیین ماهیت هنر و نسبت آن با حقیقت، مباحثی از این دست را مطرح می سازد : روح هنر دینی، هنر و تکنولوژی، هرمنوتیک و نسبت آن با هنر و زیبایی، مدرنیته و هنر، ظهور هنر در عالم دین، هنر در تمدن اسلامی، هیدگر و تلقی هندویی از مکان مقدس، و پدیدار شناسی و هنر.مباحث کتاب عمدتا در قالب مقالات، پیش تر در «فصل نامه هنر» طی سال های 1365 تا 1371 به چاپ رسیده است.

در هنر، ماهیت حقیقت، نزاع بین ظهور و خفا، روی نمودن و روی پوشیدن و آزادی و اختیار آدمی برای روی آور شدن به هریک از این دو وجهه است و آدمی با قرار گرفتن در عرصه ی این نزاع، فتوح و نامستوری حقیقت وجود را از آن خود کرده و جلوه ی مشهود آن حقیقت را در اثر هنری استقرار می بخشد.

کتاب حاضر که تأملی است در مبانی نظری هنر، علاوه بر تبیین ماهیت هنر و نسبت آن با حقیقت، به مباحثی چون «روح هنر دینی»، «هنر و تکنولوژی»، «هرمنوتیک هنر»، «مدرنیته و ماهیت هنر» و ... می‌پردازد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هنر، زیبایی ، تفکر؛ تاملی در مبانی نظری هنر

  • ناشر: ساقی
  • کد کتاب: 107537 - 85/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا ریخته گران, خوشنویسی, مکاتب هنری, تاریخ هنر, جامعه شناسی هنر, کتاب هنر، زیبایی ، تفکر؛ تاملی در مبانی نظری هنر