دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هندوئیسم

هندوئیسم

نویسنده: کیشیتی مهن سن
مترجم: ع. پاشایی
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 267
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ : 1

کیفیت : نو ؛ جلد رویی کتاب خاک گرفتگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

اصطلاح كلی هندوئیسم به معنای دین‌های مردم هند است. هندوئیسم قرن‌ها مهم‌ترین عامل حفظ یگانگی هند بود. این آیین، خدا را نه فقط همه آگاه و بر همه توانا دانسته، بلكه حضور او را در همه‌چیز پذیرفته است. تا آن‌جا كه به عبادت دینی مربوط است، هندوئیسم خیلی آزاد است؛ انسان می‌تواند در این آیین سعی كند كه از راه‌كار (كرمه) یا مراقبه (مدیتیشن) و شناخت (گیانه) یا فقط از راه عشق (بكتی) به خدا برسد. هم جزئیات اعمال دینی و هم جزئیات مفروضات دینی برای هر فرد فرق می‌كنند، چون هندوئیسم وجود هرگونه راه انحصاری رسیدن به خدا را نفی می‌كند.

در هندوئیسم خدا بی‌انتها، همه آگاه، بر همه توانا و همیشه در همه جا هست، اما شاید او به مردم گوناگون به صورت‌های گوناگون تجلی كند. برای رسیدن به او راه‌های گوناگون وجود دارد و هر راهی همان اندازه درست است كه آن دیگری. كتاب حاضر درباره طبیعت و اصول هندوئیسم و تكامل تاریخی آن به نگارش درآمده است. بخش پایانی كتاب را گزینه‌هایی از كتاب‌های مقدس هندو دربرمی‌گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات