دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

همه مردان شاه

همه مردان شاه
-20 %
همه مردان شاه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 159637 - 69/4
  • وزن: 0.40kg
720,000 ریال
900,000 ریال

همه مردان شاه

نویسنده: استیفن کینزر
مترجم: شهریار خواجیان
ناشر: اختران - آمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 367
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391  _ 1386 - دوره چاپ: 6 _ 5

 

مروری بر کتاب 

مصور

کودتای 28 مرداد و ریشه های ترور در خاورمیانه

استیفن کینزر در قلب رمانی تاریخی و مهیج پرده از رازهای سر به مهر کودتای 1953 ایران بر می دارد، به گونه ای که کتاب بیش از واقعیت های تاریخی که سرنوشت ملتی را برای چندین دهه تغییر داده به داستانی شور انگیز می ماند. 
نویسنده کتاب، سرنگونی دولت مردم مصدق به دست عوامل خارجی را اولین گام در مسیر سرنگونی سلسله پهلوی و وقوع انقلاب ایران تصویر می کند. روند پر پیچ و تابی که تاریخ ملت ایران را دگرگون کرد و جاده ای که بر بسیاری از رویدادهای بعدی در منطقه و جهان تاثیر ماندگاری به جای گذاشت.

نیم قرن پیش، آمریکا برای نخستین بار دولتی را در کشوری خاورمیانه ای سرنگون کرد. قربانی این کودتا دکتر محمد مصدق نخست وزیر منتخب و دموکرات ایران بود. اگر چه کودتا ابتدا یک موفقیت به شمار می رفت، امروز خود را به عنوان درس وحشتناکی برای خطرات خارجی شان می دهد. 

در این کتاب، خبرنگار کهنه کار نیویورک تایمز، استیفن کینزر، شرح دست اول و کاملی از این عملیات سرنوشت ساز به دست می دهد.گزارش وی، بازسازی ساعت به ساعت رویدادهای مرداد 1332 را در بر می گیرد و با ارزیابی «میراث عذاب آور و وحشتناک» کودتا، به پایان می رسد.

...کودتایی که ایالات متحده آمریکا در 19 اوت سال 1953 در ایران به راه انداخت را می توان به عنوان یک تحول اساسی در تاریخ جهان پس از جنگ قلمداد کرد... اگر این کودتا اتفاق نمی افتاد، بدون تردید آینده بسیار متفاوتی در پیش روی ایران قرار می گرفت». نویسنده کتاب در نوشته خود در بخش های گوناگون همراهان و یاران داخلی و خارجی شاه در کودتا را معرفی می کند. اسدالله رشیدیان، فضل الله زاهدی، روزولت، شعبان بی مخ و... در نوشته حاضر به خوبی معرفی شده اند.


فهرست

شب به خیر آقای روزولت
لعنت بر سرنوشت
آخرین قطره خون مردم
موج نفت
فرامین اربابش
دشمنان نامرئی در همه جا
شما نمی دانید آنها چقدر شرورند!
یک پیرمرد بسیار زیرک
انگلیسی های کله پوک
آستین ها را بالا بزن شروع کن!
من می دانستم! آنها مرا دوست دارند
براق مثل یک گربه بزرگ

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات