منو
سبد خرید

همسران شاه 2

همسران شاه 2
-20 %
همسران شاه 2
  • موجودی: موجود
  • مدل: 120312 - 69/5
  • وزن: 1.00kg
800,000 ریال
1,000,000 ریال

همسران شاه 2

نویسنده: بهرام افراسیابی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 700
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

نویسنده در كتاب همسران شاه درباره فوزیه، خواهر ملك فاروق، نیز ثریا اسفندیاری بختیاری، نوه سردار اسعد بختیاری، و فرح دیبا مطالبی عرضه می‌كند. سرگذشت همسران شاه براساس اسناد و مدارک دست اولی تدوین گشته که بسیاری از آنها برای نخستین بار عرضه می گردد. کتاب در سه بخش تنظیم شده است:

• فوزیه
• ثریا اسفندیاری بختیاری
• ملکه سوم و آخرین ملکه

وی در بخش اول، چگونگی آشنایی رضا شاه با فوزیه و چگونگی ازدواج محمدرضا شاه با او را توضیح می‌دهد. جریانات مخفی و پشت پرده در نامزدی فوزیه، ناسازگاری دربار و درنهایت طلاق وی به زبان و نوشته افرادی که بطور تنگاتنگ در بطن ماجرا بوده اند در همین چارچوب می گنجد. بنابه اسناد و مداركی كه نویسنده عرضه كرده است فوزیه پس از جدایی از شاه به مصر بازگشته، با اسماعیل شیریك بیگ ازدواج می‌كند و آن پیوند نیز گویا دیری نمی‌پاید. نویسنده در بخش دوم درباره كودكی ثریا، ازدواج او با شاه ایران و مسافرت‌هایش توضیح می‌دهد و خوانندگان را از نزدیک با زندگی این ملکه ناکام و عقیم آشنا می سازد.  یك بخش فرعی دیگر كتاب "مصدق" است كه نویسنده می‌كوشد تا روحیات و استعدادهایش را از زبان یكی از معلمین خارجی‌اش بازگو كند. در بخش پایانی كتاب، نویسنده از زبان مادر فرح مطالبی درباره سخت كوشی‌های فرح مطرح می‌سازد؛ سپس از درون دفترچه خاطرات او، مسائلی درباره خانواده خود، شاه، و مسافرت‌هایش به فرنگ بیان می‌گردد.

فهرست

ایران در آستانه قرن چهاردهم خورشیدی
ثریا : از طلاق تا هنرپیشگی
اسرار ازدواج چهارم شاه 
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات