منو
سبد خرید

هله !

هله !
-31 %
هله !
  • موجودی: موجود
  • مدل: 109145 - 54/3
  • وزن: 0.30kg
550,000 ریال
800,000 ریال

هله !

نویسنده: محمدجعفر مصفا
ناشر: پریشان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 3

کیفیت: در حد نو؛ بیشتر صفحات کتاب خط کشی دارد.

 

مروری بر کتاب 

در “هستی” ما خشم و نفرت مانند سیلی عظیم خودش عامل حرکت و ارضای خودش است؛ حال آنکه “حسنات” شیوه‌هایی است نمایشی، دفاعی و تاکتیکی که انسان به ‎حکم ضرورت انطباق در یک رابطه‌‎ی ناهنجار و پرآزار، خود را در پناه حرمت و تقدس آنها قرار داده است. ما با شوق و رغبت خشم می‌‎ورزیم و با اکراه و بی‌‎میلی،‌ مهر. اگر به ‎روابط توجه کنیم می‌‎بینیم افراد با صفات نیک فقط بازی می‎‌کنند؛ در رابطه‌‎ی با آنها جدی نیستند؛ تا آنجا که توجیه پیدا کنند و راه‌دست‎شان باشد از عمل به ‎آنها اجتناب می‎‌ورزند و موضوع را به‎ ادا و وانمود برگزار می‌‎کنند.

قسمتی از این کتاب حاصل بحث‌هایی است در جلسات عمومی ـ چند جلسه در اصفهان و چند جلسه در تهران. و قسمت‌هایی از آن حاصل گفت‌وگو با گروه‌های چند نفره است.

از هزاران سال پیش انسان متوجه شده است که بدترین دشمن او “خود“ او است. این فرمایش رسول خردمند اسلام است که “اَعدی عَدُوکَ نَفسکَ “. در هزاران سال گذشته صدها مکتب و سیستم و طریق خودشناسی نیز بر انسان عرضه شده است؛

و انسان‌ها همیشه به شکلی در تلاش رهایی از “خود“ و رنج‌های آن بوده‌اند؛ ولی در این امر تقریباً هیچ موفقیتی نداشته‌اند. بنابراین انسان از خود می‌پرسد چه گیر و مانعی در کار هست که رهایی از مسأله “خود“ را تا حد غیرممکن دشوار می‌نماید. مسلماً مانعی در کار هست، و این مانع قاعدتاً باید فوق‌العاده عمیق و ریشه‌ای باشد.

شاید بررسی و شناخت این مانع گره‌ای از کار انسان بگشاید. انسان وقتی ریشه‌ای بودن مانع را شناخت فریب سهل انگاشتن را نخواهد خورد. وقتی من دریافتم که باید درختی را به عمق ده متر ریشه از جا درآورم می‌دانم که وسیله متناسب با چنین کاری مثلاً یک بیلچه نیست بلکه باید تبر به کار برم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب هله !

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات