کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
هفت کشور

هفت کشور

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: جاویدان - نوین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 172
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ : 2

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

هفت کشور مشتمل بر عده ای چند از قصص و حکایات که هریک در جایی و در زمانی و اغلب به فاصله های زمانی و مکانی بسیار به فارسی ترجمه شده است.

محمدعلی جمالزاده را همراه با صادق هدایت و بزرگ علوی سه بنیانگذار اصلی ادبیات داستانی معاصر فارسی می‌دانند. داستان کوتاه «فارسی شکر است» را که در کتاب یکی بود یکی نبود او چاپ شده‌است، عموماً به عنوان نخستین داستان کوتاه فارسی به شیوه غربی می‌شمارند. این داستان پس از هزار سال از نثرنویسی فارسی نقطه عطفی برای آن به شمار می‌رفت.

به علاوه، مقدمه جمالزاده بر کتاب یکی بود یکی نبود سند ادبی مهم و در واقع بیانیه نثر معاصر فارسی است. در این مقدمه جمالزاده مواکداً بیان می‌کند که کاربرد ادبیات مدرن نخست بازتاب فرهنگ عامه و سپس انعکاس مسائل و واقعیت های اجتماعی است.

فهرست

راز حقیقت / آناتول فرانس
یک نفر آدم چقدر خاک لازم دارد / لئون تولستوی
قصه رجبعلی یا در بیان تکوین عقاید و اوهام / آناتول فرانس
زندانی / ویلیام س. مارو
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هفت کشور

  • ناشر: جاویدان
  • کد کتاب: 53245 - 115/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آناتول فرانس, لئون تولستوی, ویلیام س. مارو, سیدمحمدعلی جمالزاده, داستان های کوتاه انگلیسی, داستان های کوتاه روسی, داستان های کوتاه فرانسوی, کتاب هفت کشور