منو
سبد خرید

هفت پرده

هفت پرده
درحال حاضر موجود نمی باشد
هفت پرده
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 83328 - 24/1
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 30
0 ریال

هفت پرده

نویسنده: ابراهیم مکی
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 191
اندازه کتاب: رقعی- سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب  

هفت نمایشنامه تک پرده ای

ابراهیم مکی ، نه از موضع “دانای کل“ ، بلکه در رکاب حوادث و شرایط ، منتها در کمال هوش و تیز بینی ، موقعیتی را بازگو می کند.
ابراهیم مکی متعلق به نسلی از تلاشگران فرهنگی و هنری ایران است که ماندگارترین و شکوفاترین دوران خلاقیت هنری (دهه ی چهل) را در تاریخ معاصر ایران رقم زده اند. 
هر چند نسل امروز ایران ، بدلیل قطع ارتباط ناخواسته توسط خود او و خواسته توسط حکومت اسلامی ، در حال حاضر کمتر در مورد مکی می شنود و می خواند، اما حامل و میراث دار همان جرقه های زاینده و خلاق است که مکی و نسل مکی در تئاتر معاصر ایران بر جای گذاشته اند.

ابرهیم مکی علاوه بر نقش مثبتی که در زمینه ی هنری در تئاتر ایران ایفا کرده است، از یک شخصیت ویژه و خاص برخوردار است و آن تواضع اوست . رفتار و کردار بسیار انسانی و احترام برانگیز مکی ، رعایت انصاف او در قضاوت در مورد دیگران ، آلوده نبودن او به بیماری “خود مرکز بینی“ ، جزو ویژگیهای شخصیت هنرمند فرهیخته ما ابراهیم مکی است که می تواند و می بایست الگوی نسل جوان هنرمندان ایرانی باشد ، چرا که تنها در این صورت است که ایران رنگارنگ فردا و ایجاد فضا و دیدی گسترده برای رشد همه ی ژانرها و گونه گونیهای درک و ارائه ی اثر هنری و در نتیجه رشد و وسعت جامعه ی هنری ایران را تضمین می کند. 

فهرست

هتل نیمکت
رقیه خانم میمون زائید
کلک مرغابی
شغل جدید
پدر و پسر
پرسشنامه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب هفت پرده

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات