دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هفت معجزه عشق

هفت معجزه عشق

نویسنده: ژوزف مورفی
مترجم: هوشیار رزم آزما
ناشر: سپنج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

زمانی که روح بسته باشد برای گشودن آن کلیدی لازم است.این پرسش پیش می آید که اصولاً روح بسته چیست؟به چه کلیدی نیاز دارد؟به زبان ساده می توان گفت روحی است که در مغاک تاریکی ها می خزد و تاب روشنایی ها را نمی آورد.نور و زیبایی و شادی را از درون پوسته منجمد خود راه نمی دهد و از هرچه بوی تازگی و طراوت و شادابی بدهد گریزان است.

صاحب روح بسته اسیر زندانی است که از بهر خویش ساخته و به این سبب ساده ترین راه مقابله با ناملائمات و دشواری های زندگی را در فرار و یا تسلیم و یا به عکس در لجاجت و یکدندگی می انگارد و لاجرم به کژ راهه می رود. آدمی محصول و پرورده افکار و اندیشه ای روزانه خویش است و این حقیقتی است که طی قرون متمادی شناخته شده ولی بشر هرگز به این اصل مهم حیاتی توجهی نکرده است.

دکتر فیلئاس کیمببی «من عاقبت به این نتیجه رسیدم که اگر وقعا به چیزی ایمان بیاورم ، بر اساس تفکراتم ثمره باورم را خواهم دید.»چنانچه در روایات امده است ، اگر بتوانی ایمان بیاوری همه چیز بر پایه ایمانت فراهم خواهد شد. می دانید حرارت حرکت مکانیکی را ایجاد می کند و بلعکس ان نیز صادق است می آموزید که الکتریسیته مغناطیس را ایجاد می کند همانطور که مغناطیس هم می تواند جریان برق را تولید کن ( علت و معلول ، انرژی وماده و عمل و عکس العمل ) تاثیر متقابل بر هم دارند به این دلیل است که گفته اند اگر خواست و تمنای خود را با ایمان و عقیده برزبان اوری بی گمان دعای خود را استجاب خواهی یافت و این اصل را تبادلات متقابل نامیده اند.

مادری آرزو می کرد فرزند خود را که از کالجی در لندن فارغ التحصیل شده بود در کسوت دانشگاه ببیند تا هم دیداری تازه کرده باشد و هم در این رخداد افتخار امیز حضور داشته باشد . لیکن از حیث مالی سخت در مضیقه بود و پولی برای تهیه بلیت و خرج سفر نداشت . به او پیشنهاد کردم برای رسیدن به ارزویش ابتدا باید از لحاظ روحی خود را اماده کند. نخست پیش از به خواب رفتن ، ارامش لازم را در جسم و جان خود بوجود اورد. سپس خود را در لندن مجسم کند که دارد فرزندش را در روی صحنه در اغوش می کشد و این منظره را کاملا واقعی و ملموس بر پهنه ذهن مجسم نماید. به طوری که با باز کردن چشمان ، اگر خود را در لندن و کنار پسرش نیافت تعجب نکند.

درست سه شب بعد از تمرین به شکلی غیر منتظره به ارزویش رسید . ده سال قبل پولی به زنی قرض داده بود که او قادر به پرداخت مبلغ وام نشده و به گوشه ای فرار کرده بود . ناگهان با اصل پولی که به صورت وام گرفته بود و فرع ان به در خانه ان مادر امد و بعد عذر خواهی های فراوان تمام پول خود را پرداخت کرد . به گونه ای که او توانست با ان پول هم به سفر برود و هم در جشن فاغ التحصیلی پسرش شرکت کند و دیداری تازه نماید
 
او اعتراف کرد که تمام این صحنه ها را در عالم «خواب- رویا» دیده و حتی از واقعیت ان احساس شادمانی هم کرده بود. او در واقع ارزوی خود را عینیت بخشیده بود . می دانست که شادی دیدار فرزند در وی ایجاد می کند که حضورش را در فرسنگها دورتر میسر می سازد.

به معتادی گفتم « سعی کن روحت را باز کنی و ایده های نو و پر بار را در ان جای دهی . روح بسته قادر نیست هیچ گونه تعریف و تفسیر جالب و تازه ای را بپذیرد ، همانگونه که دست بسته تو و مشت کرده ات نمی تواند کتابی را که می خواهم به تو هدیه کنم بگیرد.

زندگی و هستی هرگز پیری و کهولت نمی شناسد.
هر امیدی که داریم اگر از روی صدق و ایمان باشد خواه گذشته باشد و یا اینده در زمان حال متجلی خواهد شد«واران ایوانز- درمانگر نامدار روحی»
عزیزان ما در کنارمان هستند و تنها با فرکانسها و امواج از ما جدا گشته اند.


فهرست

• فصل اول - مغز چگونه کار می کند؟
• فصل دوم - چگونه فکر شفابخش می شود؟
• فصل سوم - راز موفقیت در زندگی
• فصل چهارم - با قدرت روح می توان از ظلمات نجات پیدا کرد
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات