كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هفت شین ؛ حاوی قطعه های ادبی

هفت شین

نویسنده: شهلا شریفی
ناشر: ترفند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 131
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

حاوی قطعه های ادبی


چه بی‌آرزو در چشمانم غرق شدی و فرو رفتی در اعماق خاطرات و غلتیدی بر ضمیر نیاز تا سبز کنی لحظاتم را با نامت ای عشق!
از همان لحظه که در چشمم نشستی، همه چیز زیباست.چه نرم، امّا سریع می‌آیی! آنقدر که فرصت نکردم کیسۀ کینه توزیم را که عمری بر دوش می‌کشیدم، از ریزش سیل آسایت حفظ کنم. با آمدنت زندگی بی‌تاب پُرشدن است و مرگ آمادۀ پَرپَر شدن، سکوت مست شنیدن و گوش در تب و تاب سکوت. زبان، غزل را قطعنامه کرده و لب، معاهدۀ آرامش را مُهر می‌کند. من تا از شاخسار تو به زمین نگاه می‌کنم، از لذّت گناه، ‌تَر نمی‌شوم. امّا می‌دانم به محض افتادن بر خاک سیاه، رطوبت حادثه‌ها مرا به فساد می‌کشد و نابود می‌کند.


مرا از خود(ت) پر کن، می‌خواهم زمین تشنه را سیراب کنم.مرا از خود(م) تهی کن، می‌خواهم برای تو خود(م) را بیارایم. عمر کوتاه است و این چند صباح را برای بودن با تو به من داده‌اند. تو در رگ‌های من جاری شده‌ای، از این روست که اگر رگم را بزنند، خواهم مرد.

تنها رهایم نکن که هوس بی‌صبرانه منتظر است در غیبت تو مرا بفریبد و با سجل تقلّبی، خود را قالب کند بر رویای ساده لوح بی‌باک من که خود را به آتش و آب می‌زند برای رسیدن به تو. اصلاً بگذار بی‌پروا حرف آخر را همین حالا بگویم. شناسنامه‌ام را گم کرده‌ام و هر کس نام و نشانم را بپرسد، نشانی تو را می‌دهم. شاید در چشمان او هم بمانی و دامنش را پر کنی از مرواریدهایی که غوّاصشان خودت بوده‌ای. زیباست، نه؟ چون به جای تردامنی، تر می‌شود دامنمان از حاصل زحمت بی‌وقفه‌ات و در خزان عمر، جوانی، جوانه می‌زند و به رسم ادب می‌ایستد تا با وقار بنشینی بر زمین قلبمان و پرواز کنی بر اوج آسمان عقلمان.


دیشب برای اولین بار خیلی از خودم ترسیدم. چند وقت پیش در فاصله‌ای خیلی نزدیک یک نفر مرا تعقیب می‌کرد. باور کنید آن‌قدر ترسیده بودم که نمی‌توانستم به صورتش نگاه کنم. هی رفتم و او هم آمد. با خود گفتم بالاخره خسته می‌شود. گام‌هایم را بلندتر برداشتم. از شدّت خستگی نای راه رفتن نداشتم. نفس‌هایم به شماره افتاد و وزنم رو به نقصان. او با عرق من مست می‌شد، امّا حواسش کاملاً به جا بود و یک سر سوزن عقب نمی‌ماند. سوار ماشین شدم، آمد. خواستم غذا بخورم، آمد. دویدم، آمد. نشستم، آمد. خوابیدم، آمد. دیدم از دستش خلاصی ندارم، خودم را به غفلت زدم. خیلی خوش بود، چون دیگر او را نمی‌دیدم، امّا این خوشی خیلی دوام نداشت.

شب گذشته در عالم خواب دوباره به سراغم آمد. چیزی نمانده بود نفسم از حلقوم به در رود که اشک چون فریادرسی به موقع ظاهر شد و مرا در پناه خود گرفت. درمانده و ناتوان روی زمین نشستم و از آنجا که هیبت چیزهای ترسناک در خواب هزار برابر بیش‌تر می‌شود، سرم گیج رفت و زبانم بند آمد. هر چه خواستم فریاد بزنم...

فهرست

نامه ای به استاد
آیینه
میدان فردوسی
تنور
سرزمین مقدّس (۱)
سرزمین مقدّس (2)
زمزمه با غار حرا
یخزدۀ تبدار
آرامگاه
کدو تنبل
باغ سوخته
طاقت پاره پاره
معشوق من
رایانه من
مخزنالاسرار
ساختمان گنبدی شکل
کودک ابتکار
معمّای زندگی
گلاب پاش
انجماد
زن
ناخدای گوش‌های شنوا
ایران من
پیامی به یک دوست
به دختر خیالم
شرم شاهد
خانه فساد
آغوش خدا
نامهای به شیطان
عشق
شعر من
نگارگر
شکوفۀ بهار نارنج
من مسلمانم
سرنوشت من
بازار سیاه
هفت سالگی
روح تشنه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هفت شین ؛ حاوی قطعه های ادبی

  • ناشر: ترفند
  • کد کتاب: 65357 - 7/1
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 95,000ریال

برچسب ها: شهلا شریفی, شعر فارسی, ادبیات فارسی, نثر فارسی, مقالات ادبی, داستان های عرفانی, کتاب هفت شین