منو
سبد خرید

هفت داستان

هفت داستان
هفت داستان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148287 - 102/5
  • وزن: 0.20kg
250,000 ریال

هفت داستان

نویسنده: رضا قیصریه
ناشر: روشنگران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 165
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

... حرفت را هرگز قبول نداشتم که شاعر باید احساس زمان خود باشد و احساس نسل خودش. به نظر من شاعر باید احساس تمام زمان ها باشد و تمام نسل ها. بازی نسل ها را قبول ندارم... هر نسلی، جوانی و دیوانگی خودش را دارد.» شادی ها و سر خوشی های جوانی دیر یا زود به جدیتی عبث بدل می شوند و خود فریبی و حسرت آغاز می شود .

آدم هایی ناتوان از زندگی کردن به باب دل خود، برای فرار از کابوس حال به گذشته می گریزند، به یادها و خاطره ها، به موفقیت های عاشقانه هرگزها، به عشق های از دست رفته، دوستی های دفن شده و سر انجام مرگ در راه که دیری است خویشاوندش گشته اند....

...از کلاس آمده بودم بیرون که سیگار بکشم، دیدم دختری در راهروی بلند دانشکده آرام و شمرده می‌آید. کیفی روی شانه‌اش آویزان بود و دستش را روی آن گذاشته بود. نزدیک من که رسید کمی ایستاد، تکانی داد به موهای سیاه بلندش که روی شانه‌اش ریخته بود و رفت توی کلاس.

به سیگار پک می‌زدم و از پنجره، عمارت تنومند، قدیمی و دود گرفته دانشگاه وین را تماشا می‌کردم و گاهی هم نگاهی می‌انداختم به راهروی بلند دانشکده که به دهلیزی می‌مانست. سیگارم که تمام شد سیگاری دیگر روشن کردم. می‌خواستم از فرصت استفاده کنم و تا می‌شود طولش بدهم. وقتی دو مرتبه رفتم تو، درس تمام شده بود و دانشجوها داشتند بلند می‌شدند. اما آفریچ با آن صورت گرد و گونه‌های توپر و پف‌کرده‌اش هنوز پشت میز نشسته بود و داشت کتابی را که جلویش باز بود می‌بست.

مرد آرامی بود و تا حدودی شوخ‌طبع. می‌گفتند زمان جنگ دوم جزو چتربازهای آلمان بوده، اما به قیافه‌اش نمی‌آمد. با انگشت اشاره کرد به من. کنار میزش که رسیدم با لحنی کمی تند، اما آرام و شمرده طوری که بفهمم، گفت: «هر وقت دلت خواست می‌آیی و می‌روی، این‌جا که کافه نیست. این‌جا کلاس درس است. باید نظم داشت.» حرف که می‌زد ابروهایش را بالا می‌برد و سه چین موازی هم روی پیشانیش می‌افتاد.

فهرست

ناریلا
لاتاری
کافکایی
ایستگاه زوریخ
خانم منیر آفاق
شی‌ئ مشکوک
پوزخند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات