كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هفت تعبیر خواب

دایره المعارف هفت تعبیر خواب

نویسنده: امام جعفر صادق (ع), ابن سیرین, جابر مغربی, دانیال نبی,ابراهیم کرمانی,سلمان فارسی
به کوشش: م. حیدریان
ناشر: قصر هوشیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 495
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب  

در این کتاب, تعبیر و تفسیر برخی خواب‌ها و رویاها براساس تعبیر خواب امام جعفر صادق (ع), دانیال پیامبر, ابن سیرین و حبیش بن ابراهیم تفلیسی به ترتیب حروف الفبای فارسی آمده است .ذیل هر مدخل همچون :ابلیس, انگشتری, جغد, چشمه, ریحان, ریسمان, سنجد, کبوتر و غیره, توضیحات مختصری آمده است .

ابوبکر محمد بن سیرین (۳۳ ق. در بصره - ۹ شوال ۱۱۰ ق. بصره) از نامدارترین خواب‌گزاران مسلمان در سده‌های میانه بود..پیشه او بزازی بود و از تابعین مشهور است. تابعین افرادی هستند که پیامبر اسلام را ندیده ولی با اصحاب او معاشرت داشته‌اند.جمال الدین بدیع الزمان ابوالفضل جیش بن ابراهیم تفلیسی ( ۶۲۹ ق) کتاب کامل‌التعبیر ابن سیرین را به فارسی نگاشته‌است.
ابن سیرین پس از طی مقدمات علوم، به سفر روی آورد و در شهرهای مختلف سرزمین عربستان همچون مکه، کوفه و همچنین در تیسفون به گردآوری حدیث پرداخت. وی همچنین درمدت چهار سال اقامتش در دمشق به بازرگانی اشتغال داشت.در صحاح ششگانه اهل سنت از ابن سیرین به عنوان فقیهی صاحب رای یاد شده. او همچنین در میان رجالیون از افراد ثقه‌است. از ابن سیرین دست‌نوشته‌هایی به جای مانده‌است که از میان آنها می‌توان به الحیوان جاحظ اشاره کرد.

جابر مغربی گوید:
اگر بیند مرده جان همی کند و خویشان او بر وی نوحه و زاری می کردند، دلیل که بر اهل بیت مرده غم و انده رسد. اگر بیند که خویشان وی آهسته می گریستند، دلیل که خویشان وی از وی شادی و خرمی رسد.... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هفت تعبیر خواب

  • کد کتاب: 74342 - 84/6
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: امام جعفر صادق (ع), ابن سیرین, جابر مغربی, دانیال نبی, ابراهیم کرمانی, سلمان فارسی, تعبیر خواب, فراروانشناسی, پیشگویی, کتاب هفت تعبیر خواب