منو
سبد خرید

هفته مقدس

هفته مقدس
هفته مقدس
درحال حاضر موجود نمی باشد
هفته مقدس
هفته مقدس
هفته مقدس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112433 - 20/4
  • وزن: 1.10kg
  • UPC: 30 = 45
0 ریال

هفته مقدس

نویسنده: لوئی آراگون
مترجم: محمدتقی غیاثی
ناشر: ناهید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 840
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ لبه های بیرونی صفحات کتاب لک دار میباشد.

 

مروری بر کتاب

هفته مقدس اثر لویی آراگون را به دو دلیل می توان «جنگ و صلح» فرانسوی دانست. دلیل اول آن است که تعداد اشخاص در این داستان گرچه از اثر تولستوی کمتر است ولی با کمتر اثر دیگری قابل قیاس است و دوم این که این داستان ـ با فاصله چند سال ـ ادامه ماجرای ناپلئون است که تهاجم او به روسیه موضوع مورد استفاده تولستوی در خلق جنگ و صلح بوده است.

ناپلئون پس از یک سال تبعید در جزیره الب در هفته مقدس ـ هجدهم تا بیست و پنجم مارس ـ سال 1815 مخفیانه پا به خاک فرانسه گذاشته و به سوی پاریس می شتابد. داستان در برگیرنده حوادث منتهی به استقرار ناپلئون در پاریس و فرار لویی هجدهم به انگلستان است.

آراگون این حادثه تاریخی را دستمایه ـ یا به قول مترجم، دستاویزـ ساخت هفته مقدس قرارداده است که خود مایل نیست آن را اثری تاریخ نگارانه بدانیم. اودر این باره می گوید: « همه این حوادث راستین تاریخی را چنان کاویده ام که گویی هیچکدام از این وقایع در سال 1815 رخ نداده است. سرچشمه این حوادث در من و منحصرا در تجربه من است. این قصه، قصه آزمون من و امروزی است. ...

لوئی آندریو، معروف به آراگن، به سال 1879 در پاریس به دنیا آمد. مادرش مارگریت ازدواج نکرده بود و در پاریس پانسیون خانوادگی داشت. پدر، که از صاحب منصبان عالی رتبه جمهوری سوم بود، پسر را به فرزندی نپذیرفت.

آراگن، که از همان کودکی به ادبیات دلبستگی نشان می داد، از سه سالگی تا نه سالگی در حدود شصت قصه نوشت. این دانش آموز درخشان در یازده سالگی با همه برنامه ادبی بسیار دشوار دیپلم متوطه آشنا بود. در سال 1916 به دانشکده پزشکی رفت، ولی سال بعد به سربازی فراخوانده شد تا در بیمارستان نظامی وال دوگراس هم زیر نظر استادان درس بخواند، هم به مداوای رزمندگان بپردازد.

آنجا با دانشجوی دیگری به نام بروتن آشنا شد که بعدها، همراه فیلیپ سوپو، نهضت سورره آلیسم را بنیان گذاشتند و مجله ادبیات را به راه انداختند. در سال 1918 به جبهه رفت وچنان رشادتی نشان داد که نشان نظامی «صلیب جنگ» دریافت کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات