كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
بیست و پنج خطابه

هشتمین کنگره تحقیقات ایرانی

نویسنده: محمد روشن
ناشر: بنیاد شاهنشاهی فرهنگستانهای ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 588
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : جلد کتاب عالی ~ صفحات کتاب در حد نو

 

مروری بر کتاب 

دفتر نخست ؛ بیست و پنج خطابه

شامل مقالات و خطابه هایی در باب فرهنگ و ادب و تاریخ ادبیات ایران ، ایران شناسی و اساطیر ایرانی و ...

هشتمین کنگره تحقیقات ایرانی با مشارکت 358 محقق ایرانی و پژوهشگر خارجی در کرمان برگزار شد. از 181 خطابه،‌ هفتاد سخنرانی به دبیرخانه کنگره ارسال شد که 25 خطابه از آنها در این مجموعه به طبع رسیده است.

این خطابه ها در شش موضوع: ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، تاریخ و جغرافیا، زبانشناسی، مردم شناسی و مباحث اجتماعی دسته بندی شده است و استادانی چون جعفر شعار، تقی پورنامداریان، عبدالحمید مولوی، وحیدیان کامیار، محمدجواد شریعت، سیروس شمیسا و ... مقالات خود را ایراد کرده اند.

زبان فارسی عامیانه،‌ ترکیبات اشعار خاقانی و حافظ، تحقیق در وزن شعر فارسی، احوال و آثار مولانا نقشبندی، نهضت معتزله، کیخسرو در شاهنامه،‌ در کوره راه خرافات، هنرها و نقش و نگارهای عامیانه بلوچ،‌ حلوان از قدیم تا ویرانی،‌ تولید فرش در ایران، تحقیق و واقعیت از جمله موضوعات این سخنرانی هاست.

فهرست

ایران شناسی
زبان فارسی عامیانه
زبان فارسی
مرزبان نامه
کیخسرو پسر سیاوش (اساطیر ایرانی)
فردوسی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بیست و پنج خطابه

  • 750,000ریال

برچسب ها: محمد روشن, تاریخ ادبیات ایران, تصوف, عرفان اسلامی, تاریخ تصوف, مقالات تاریخی, مقالات ادبی, کتاب های نایاب, کتاب بیست و پنج خطابه