كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
هزار و یک شعر ؛ متن کامل

هزار و یک شعر

نويسنده: محمدعلی سپانلو
ناشر: کاروان
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 1590
اندازه كتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

هزار و یک شعر با اشعار 312 شاعر ایرانی می‌تواند مورد پسند هر علاقه‌مند به شعر امروز ایران باشد. اشعار این کتاب از دوران مشروطه آغاز می‌شود و تا آغاز دهه‌ی هشتاد شمسی را دربرمی‌گیرد. گردآورنده علاوه بر گزینش اشعار، طبقه‌بندی جامعی نیز از انواع و نسل‌های شعر نو ارائه داده است و لذا، شعر نو ایران را در پنج گروه تجدد، جریان‌ها موازی شعر نو، نوپردازی در قالب‌های سنتی، شعر نو، و چشم‌انداز طبقه‌بندی می‌کند.

کتاب «هزار و یک شعر»، آن گونه که تدوین کننده اش گفته، در واقع «گزارش تولید ملی شعر» است؛ مجموعه ای از نمونه سروده های شاعران ایران در چهار بخش «شعر تجدد»، «شعر نو»، «شعر امروز» و «شعر معاصر». سپانلو در مقدمه ای خواندنی بر کتاب، معیارهای انتخاب و روش تقسیم بندی اش را توضیح داده است. او شعر فارسی و فراز و فرودش در تاریخ معاصر را بیان کرده و در واقع، رساله ای درباره سرگذشت شعر در قرن بیستم تهیه دیده است.

«هزار و یک شعر آنتولوژی و مجموعه ای کاملا ی سابقه از شعر نو ایران در قرن بیستم است. محمدعلی سپانلو، شاعر و منتقد، با نگاهی ویژه این مجموعه را تدوین کرده است و تلاش او بر آن بوده تا با بیشترین اطلاع رسانی و کمترین حجم ممکن، خطوط اصلی شعر نو فارسی یعنی شعری را که در قرن بیستم در پرتو تجدد سیاسی و اجتماعی انقلاب مشروطه شکل گرفت، ترسیم کند. هزار و یک شعر با اشعار 312 شاعر ایرانی می تواند مورد پسند هر علاقه مند به شعر امروز ایران باشد. اشعار این کتاب از دوران مشروطه آغاز می شود و تا آغاز دهه هشتاد شمسی را دربرمی گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هزار و یک شعر ؛ متن کامل

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 106627 - 108/6
  • موجودی: در انبار
  • 1,200,000ریال

برچسب ها: محمدعلی سپانلو, شعر فارسی, شعر نو, تاریخ ادبیات ایران, شلعران ایران, نقد شعر, کتاب هزار و یک شعر