کتاب هزار واژه شیمی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب علمی،اطلاعات عمومی،محیط زیست،نجوم و ... انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی

هزار واژه شیمی

ناشر: فرهنگستان زبان و ادب فارسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 198
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

«هزار واژه» نام عمومی فرهنگ‌هایی تخصصی است که از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر می‌شود. ممارست طولانی در کار واژه‌گزینی که به یافتن و ساختن ده‌ها هزار واژهٔ فارسی در برابر لغات و اصطلاحات بیگانه انجامیده‌است.

گروه واژه‌گزینی را قادر ساخته تا دفترهایی حاوی هزار واژهٔ مصوّب در بعضی از رشته‌های علمی انتشار دهد.گروه واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در طول شانزده سال فعالیت خود نزدیک به سی‌هزار واژه را در حوزه‌های مختلف علمی به تصویب رسانده‌است.

در طی این سال‌ها متخصصان بسیاری با گروه همکاری داشته‌اند که در بعضی از این حوزه‌ها این همکاری همچنان ادامه دارد.

در این مدت تعداد واژه‌های مصوب برخی از گروه‌های تخصصی از مرز هزار واژه فراتر رفت و تدوین فرهنگ‌های موضوعی واژه‌های مصوب در این حوزه‌ها ضروری می‌نمود. ازاین‌رو، گروه واژه‌گزینی در صدد برآمد تا فرهنگ‌هایی موضوعی با عنوان «هزار واژه» تدوین و به جامعه علمی عرضه کند.

گروه واژه‌گزینی بنا دارد ازاین‌پس، با تصویب شدن هر هزار واژه در یک حوزه، فرهنگ آن را نیز منتشر کند. مجموعهٔ هزار واژهٔ فیزیک سومین مجموعهٔ این فرهنگ‌هاست که شامل مجموعهٔ واژه‌های اپتیک، فیزیک، نجوم، نجوم رصدی، و آشکارسازها می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هزار واژه شیمی

  • 85,000ریال

برچسب ها: فرهنگستان زبان و ادب فارسی, لغتنامه, واژه نامه, شیمی, علمی عمومی, کتاب هزار واژه شیمی