كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
هری پاتر و فرزند نفرین شده

هری پاتر و فرزند نفرین شده

نویسنده: جان تیفانی - جک ثورن - جی.کی.رولینگ
مترجم: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 381
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب 

این مجموعه پیش از این در هفت عنوان منتشر شده بود اما اخیرا خبر از یک داستان جدید رسید که در جهان جادویی هری‌پاتر می‌گذرد. البته این‌بار با یک نمایشنامه با نام هری پاتر و فرزند نفرین‌شده طرفیم که قصه آن متعلق به رولینگ است اما آن را جک تورن نوشته است. متن این نمایشنامه که حسابی هم سر و صدا کرده بالاخره  روی صحنه رفت و حال کتاب هم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. شرکت اپل هم همزمان با در دسترس قرار گرفتن کتاب جدید پیج رسمی آی‌بوک استور را در اینستاگرام راه انداخته است تا از طریق آن به روند تبلیغات جهت فروش این کتاب کمک کند. لینک‌های موجود در این صفحه شما را به فروشگاه اینترنتی آی‌تیونز اپل هدایت می‌کند تا بتوانید با قیمت ۱۴٫۹۹ دلار کتاب را خریداری کنید.

این کتاب داستان کاراکتر‌های آشنای جهان هری پاتر را در دوران بزرگسالی‌شان دنبال می‌کند. رولینگ تاکید کرده که از این پس داستان هری پاتر دیگر تمام شده محسوب می‌شود و ظاهرا او قصد ندارد به نوشتن داستان دیگری در این باره ادامه دهد....

پرده دوم، صحنه هجدهم

هاگوارتز، دفتر خانم مدیر

پروفسور مک گونگال تک و تنها در صحنه است. به نقشه نگاه می‌کند. اخم‌هایش در هم می‌رود. با چوبدستی‌اش ضربه‌ای به آن می‌زند. برای تصمیم خوبی که گرفته است، لبخندی بر لبش می‌نشیند.

پروفسور مک گونگال: شیطنت تموم شد.

صدای لرزشی به گوش می‌رسد.

گویی تمام صحنه به لرزه درآمده است.

اول جینی و سپس هری از بخاری هیزمی بیرون می‌آیند.

جینی: پروفسور، نمی‌دونم کی می‌خواد بهتر بشه.

پرفسور مک گونگال: پاتر. باز که برگشتی. انگار بالاخره فرش منم داغون کردی.

هری: باید پسرمو پیدا کنم. لازمه.

پروفسور مک گونگال: هری، من این موضوع رو بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که مایل نیستم در این کار مشارکتی داشته باشم. هر تهدیدی هم بکنی، من _

هری: مینروا، من برای صلح و آشتی اومدم این جا، نه برای جنگ و جدال. هیچ وقت نباید با شما اون جوری صحبت می‌کردم...

...هری پاتر یک مجموعه با چندین ژانر، ازجمله فانتزی، گذر عمر (با عناصری از رمزآلود، هیجان انگیز، ماجراجویی، و عاشقانه)، که دارای بسیاری از معانی فرهنگی و این ارجاعات می‌باشد. بر اساس گفته رولینگ، موضوع اصلی داستان مرگ است، هر چند چیزی که در درجه اول در نظر گرفته می‌شود کار ادبیات کودکان است. همچنین بسیاری از موضوعات دیگر در این سری، مانند عشق و تعصب وجود دارد. ناشران اصلی و اولیه از کتاب‌سرای بلومزبری در انگلستان و انتشارات اسکولاستیک در ایالات متحده می‌باشند، کتاب از آن زمان به بعد توسط بسیاری از ناشران در سراسر جهان منتشر شده است.

داستان پیرامون کودک یتیم یازده ساله‌ای به نام هری پاتر که یک جادوگر است می‌باشد، که در دنیای معمولی در کنار خاله و شوهر خاله و پسر خاله‌اش و در کنار مشنگها (غیرجادوگران) زندگی می‌کند. توانایی او ذاتی است و کودکانی مانند او برای آموزش لازم برای موفقیت در دنیای جادوگری به مدرسه‌ای دعوت می‌شوند. هری به عنوان دانش آموز وارد مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز می‌شود و اتفاقات داستان از آنجا شروع می‌شود. هری تا دوران رشد بلوغ در آنجا پرورش می‌یابد و راه غلبه بر مشکلاتی مواجه می‌شود مانند: جادوگری، روابط اجتماعی و عاطفی، چالش‌های نوجوان عادی مانند دوستی و امتحانات و از همه مهمتر آماده‌سازی برای تقابل با مشکلاتی که پیش رویش است.

هر کتاب شامل وقایع زندگی هری پاتر در یک سال زندگی‌اش است. که مابین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۸ را روایت می‌کند. کتاب همچنین حاوی گذشته نمایی‌های بسیاری است، که معمولاً توسط شخصیت‌های مشاهده خاطرات در دستگاهی به نام قدح اندیشه شرح داده شده است.

خلاصه ساختار کلی داستان بدین‌گونه‌است که هری پاتر پسر یک مادر و پدر جادوگر است که آن دو هنگام یک سالگی او توسط «لرد ولدمورت» خبیث کشته شده‌اند. اما او به دلیل اینکه مادرش درمقابل نفرین ایستاد در برابر نفرین مرگبار ولدمورت زنده می‌ماند و این نفرین فقط زخمی صاعقه مانند بر پیشانیش به جا می‌گذارد. هری با خاله و شوهر خاله‌اش که هیچ‌کدام جادوگر نیستند و در اصطلاح مشنگ (Muggle) نامیده می‌شوند، بزرگ می‌شود و از گذشته خودش اطلاعی ندارد تا این که در سن یازده سالگی وقتی نامه پذیرش از مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز را دریافت می‌کند متوجه می‌شود که دنیای دیگری در همان دنیای عادی مشنگ‌ها وجود دارد که او در آنجا به دلیل زنده ماندنش از چنگ لرد ولدمورت بسیار مشهور است.

هر کدام از کتابهای هری پاتر در واقع به ماجراهای یک سال او در دنیای جادوگری و مدرسه محبوبش می‌پردازد. او در آن مدرسه دوستان خوبی مثل رون ویزلی و هرماینی گرنجر پیدا می‌کند و همچنین در طی کتابها بیشتر از گذشته خودش آشنا می‌شود و همواره مورد لطف و حمایت مدیر مدرسه آلبوس دامبلدور قرار می‌گیرد. بر اساس یک پیشگویی یا هری باید «وُلدمورت» را از بین ببرد یا «ولدمورت» باید هری را از پیش رو بردارد و هیچ‌کدام با وجود دیگری قادر به زندگی نخواهند بود و سیر صعودی داستان هم بر همین اساس است و هر دو شخصیت به دنبال از بین بردن یکدیگرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هری پاتر و فرزند نفرین شده

  • 0ریال

برچسب ها: جی کی رولینگ, جان تیفانی, جک ثورن, ویدا اسلامیه, داستان های انگلیسی, نمایشنامه انگلیسی, کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده