منو
سبد خرید

هدیه عقاب

هدیه عقاب
هدیه عقاب
390,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 104645 - 67/2
  • وزن: 0.30kg

هدیه عقاب

نویسنده: کارلوس کاستاندا
مترجم: مهران کندری - مسعود کاظمی
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 6 

 

مروری بر کتاب 

من مردم شناسم، اما زمینه این کتاب صرفاً مردم شناسی نیست، با این حال در مردم شناسی فرهنگی ریشه دارد.

این تحقیق را از سالها پیش به عنوان پژوهشی عملی در رشته مردم شناسی آغاز کردم. درآن هنگام علاقه مند بودم که درباره طرز استفاده گیاهان طبی به وسیله سرخپوستان جنوب غربی و شمال مکزیک تحقیق کنم.

طی سالیان دراز برنامه تحقیقاتی من به علت شیوه خاص شروع آن و رشد ذهنیم به زمینه دیگری کشیده شد. 
تحقیق در زمینه گیاهان طبی جای خود رابه مطالعه نظام اعتقادات داد، نظامی که به ظاهر حداقل یا محدوده دو فرهنگ متفاوت تلاقی می کرد.

کارلوس سزار سالوادور آراندا کاستاند؛ ۱۹۲۵ - ۱۹۹۸؛ نویسنده پرطرفدار آمریکایی کتاب‌های شمن‌باوری بود. دوازده کتاب وی که به ۱۷ زبان ترجمه گردیده و ۸ میلیون نسخه فروش داشته‌اند باعث ایجاد جنجال و توجه فراوان در میان علاقه‌مندان به فلسفه و مردم شناسی گردید.

او ابتدا با تکیه بر تعالیم دون خوان در سال ۱۹۶۸ یک سری کتاب نوشت که آموزش‌های او را در شمنیزم توصیف می‌کردند. کتاب‌ها که به زبان خودش روایت شده‌اند مربوط به تجربیاتی است که وی تحت سرپرستی یک سرخپوست یاکی یا مرد دانا بنام دون خوان ماتئوس به دست آورد. منتقدان گفته‌اند که آنها داستانهای تخیلی هستند در حالیکه حامیان کاستاندا ادعا می‌کنند اتفاقات ذکر شده در کتب او حقیقی بوده یا دست کم آثار فلسفی ارزشمندی بوده و شیوه‌هایی را برای بالا بردن سطح آگاهی ارائه می‌دهند....

فهرست 

• «من» دیگر
• هنر رویا دیدن
• هدیه عقاب

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب