منو
سبد خرید

هدیه الهی ؛ مشخصه های حکومت اسلامی و ولایت فقیه

هدیه الهی ؛ مشخصه های حکومت اسلامی و ولایت فقیه
-20 %
هدیه الهی ؛ مشخصه های حکومت اسلامی و ولایت فقیه
120,000 ریال
150,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 63039 - 50/2
  • وزن: 0.30kg

هدیه الهی ؛ مشخصه های حکومت اسلامی و ولایت فقیه

ناشر: قدر ولایت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 246
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در نوشتار حاضر نخست از حکومت اسلامی و اهداف آن سخن به میان آمده، سپس مولف با تشریح مفهوم امامت و ولایت، مقایسه‌ای میان حکومت اسلامی و حکومت طاغوتی صورت داده است .خصوصیات ولی فقیه، وظایف و اختیارات ولی فقیه و جایگاه او در قانون اساسی از دیگر مطالب کتاب است .

دو ویژگی اصلی ولایت فقیه، «فقه و عدالت » است; یعنی ولی فقیه باید مجتهد و فقیه باشد و در پرتو اجتهاد و فقاهت، به قانون اسلام آگاهی داشته باشد، به علاوه باید عادل نیز باشد; یعنی پرهیزکار بوده و از هر گونه گناه دوری کند انسانی که دارای این دو ویژگی است، از هر گونه دیکتاتوری، انحصارطلبی و انحراف پرهیز می کند، و خود را مطیع محض اسلام می داند، و ذره ای از حریم اسلام تجاوز نخواهد کرد، او همان را مطرح می کند که اسلام مطرح کرده، همان اسلامی که اکثریت قاطع ملت آن را پذیرفته اند وخواهان اجرای آن هستند.

بنابراین، ولایت فقیه تحقق بخشنده خواسته ملت است، چرا که درراستای آرمان اصلی ملت که اسلام خواهی باشد، گام برمی دارد. حضرت امام خمینی -قدس سره- احیاگر و منادی بزرگ ولایت فقیه،در بحث اجتهادی مساله ولایت فقیه چنین می فرماید: «اکنون که شخص معینی از طرف خداوند تبارک و تعالی برای احراز امر حکومت در دوره غیبت تعیین نشده است، تکلیف چیست؟ آیا باید اسلام رارها کنید، دیگر اسلام نمی خواهیم؟

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب