كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هدفها‌ی اجتما‌عی‌ حسین‌ بن‌ علی‌ علیه‌السلام‌ و تحلیل‌ انگیزه‌ها‌ی قیا‌م‌ کربلا

هدف ها‌ی اجتما‌عی‌ حسین‌ بن‌ علی‌ علیه‌السلام‌ و تحلیل‌ انگیزه‌ها‌ی قیا‌م‌ کربلا

نویسنده: غلامرضا انصافپور
ناشر: کانون کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

بهترین و مطمئن‌ترین سند برای شناخت فلسفه و اهداف نهضت سیدالشهدا (علیه‌السلام)، کلمات خود آن حضرت یا امامان دیگر در این‌باره است.در اينكه نهضت امام حسين(عليه‌السلام) آگاهانه و با تدبير صورت گرفته و بر احساسات مبتني نبوده است، بر اساس منابع تاريخي، هيچ جاي شك و ترديدي وجود ندارد. اما اينكه اهداف او از اين نهضت آگاهانه چه بوده است، مي‏توان موارد ذيل را از جمله اهداف اصلي در نهضت ايشان به حساب آورد.يكي از اهداف قيام امام حسين(عليه‌السلام) احياي اصل «امر به معروف و نهي از منكر» است.

اصل «امر به معروف و نهي از منكر» چنان مهم است كه اگر در يك جامعه درست اعمال شود، بسياري از نابساماني‏ها، سامان پيدا كرده و بسياري از انحرافات و كج‏روي‏ها، درست خواهند شد. امام باقر(عليه‌السلام) درباره اهميت امر به معروف و نهي از منكر مي‏فرمايد: «اِنَّ الامرَ بِالمعروفِ و النهي عَنِ المُنكَرِ سبيلُ الانبياءِ و مِنهاجُ الصُلحاءِ فريضةٌ عظيمةٌ بها تُقام الفرائضُ و تأمنُ المذاهبُ و تَحلُّ المكاسبُ و تَردُّ المظالمُ و تعمُر الارضُ و ينتصفُ مِن الاعداءُ و يستقُيم الامرُ»8؛ امر به معروف و نهي از منكر شيوه انبيا و روش صالحان است؛ واجب مهمي است كه ساير واجبات به موجب آن برپا مي‏شوند و راه‏ها با آن امن و امان مي‏گردند و خريد و فروش حلال مي‏شوند و ستم‏ها بر طرف مي‏گرداند و زمين آباد مي‏شود و از دشمنان انتقام گرفته مي‏شود و امور روبه راه مي‏گرداند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هدفها‌ی اجتما‌عی‌ حسین‌ بن‌ علی‌ علیه‌السلام‌ و تحلیل‌ انگیزه‌ها‌ی قیا‌م‌ کربلا

  • ناشر: کانون کتاب
  • کد کتاب: 104684 - 68/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: غلامرضا انصافپور, اسلام, امام حسین (ع), تاریخ اسلام, واقعه کربلا, تاریخ شیعه, شیعه, کتاب های نایاب, کتاب هدفها‌ی اجتما‌عی‌ حسین‌ بن‌ علی‌ علیه‌السلام‌ و تحلیل‌ انگیزه‌ها‌ی قیا‌م‌ کربلا