كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هجرت اندیشه اجتماعی

هجرت اندیشه اجتماعی

نویسنده: استیوارت هیوز
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376

 کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

هجرت متفکران اروپایی به انگلستان و آمریکا با گسترش سایه شوم جباریت فاشیسم در اروپا رویدادی ماندگار و شگرف است که از بحرانی فرهنگی در قرن بیستم حکایت می کند.کتاب هجرت اندیشه ی اجتماعی تحلیل تاریخی درخشانی است از وضعیت گریز خوفناک متفکران از نظمی شیطانی و شرربار و گزارشی است زنده از میراث غنی اندیشه ی آنان در مواجهه با پدیده ی فاشیسم و مهاجرت.

نویسنده ی کتاب حاضر، زندگی، آرا و آثار چهره های نامداری چون هسه، ویتگنشتاین، بورخس، سالوه مینی، مانهایم، فروم، نویمان، آرنت، هورکهایمر، آدرونو، مار کوزه، هارتمان، اریکسون و تیلیش را در پرتو واقعه گریز و پناهندگی به نحوی بدیع بررسی و تحلیل می کند.مترجم کتاب با افزودن مقدمه ای ممتنع درباره ی اسلوب و پیش فرض های تاریخ نگاری، خاصه در قلمرو کاویدن و پژوهیدن اندیشه ها و عقاید به بهره ی خواننده از ژرف خوانی کتاب می افزاید.

فهرست

فصل اول: هجرت بزرگ
فصل دوم: پیش نغمه ی فلسفی در انگلستان
فصل سوم: نقد فاشیسم
فصل چهارم: نقد جامعه ی توده ای
فصل پنجم: ظهور روانشناسی من
فصل ششم: نتیجه

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هجرت اندیشه اجتماعی

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 74487 - 2/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: استیوارت هیوز, عزت الله فولادوند, جامعه شناسی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, فلسفه سیاسی, تاریخ اجتماعی, کتاب هجرت اندیشه اجتماعی